You are currently viewing Koncertowa gra Jakuba Dyjasa w Singapurze

Koncertowa gra Jakuba Dyjasa w Singapurze

Lider rankingu indywidualnego LOTTO Superligi Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) pokonał już dwóch rywali bez straty seta w eliminacjach do turnieju Singapore Smash 2023 w stolicy Singapuru.

Dzisiaj po koncertowej grze reprezentant Polski wygrał z Japończykiem Mizukim Oikawą 3:0 (11:8, 14:12, 11:8).

W czwartek ostatnia runda kwalifikacji w singlu, a Jakub Dyjas zagra z Tajwańczykiem Yi-Hsing Fengiem, który pokonał pingpongistę z Indii Manavem Vikashem Thakkarem 3:2, mimo że przegrywał 0:2. W ostatnim secie obaj bronili meczboli…

27-letni Jakub Dyjas trzeci sezon występuje w Dekorglassie, z którym zdobył w LOTTO Superlidze złoto w 2021 roku i brąz w 2022 roku. Teraz zespół z Działdowa ma już zapewnione 1 miejsce w Grupie Mistrzowskiej.

Yi-Hsing Feng dobrze spisuje się w składzie Grenzau w Budeslidze, ma bilans 15-7. Wygrał m.in. z Antonem Kallbergiem, Patrickiem Franziską, Ricardo Waltherem, Fan Bo Mengiem i Kayem Stumperem.

Z kolei Manav Thakkar w sezonie 2019/20 grał w naszej superlidze w barwach drużyny z Bydgoszczy – Polski Cukier Gwiazda (wtedy jako Lotto Zooleszcz Gwiazda).

W 2 rundzie eliminacji, ale dopiero jutro, Grek Panagiotis Gionis (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) zagra z Niemcem Kayem Stumperem, a Snehit Suravajjula (Indie) z UKS Villa Verde Olesno z Czechem Polanskym. Jeśli wygrają, to o awans do zawodów głównych spotkają się Gionis i Suravajjula.

W grze podwójnej w Singapurze wystąpią m.in.: Jakub Dyjas/Cedric Nuytinck (Polska/Belgia), Wong Chun Ting/Ho Kwan Kit (Hongkong) i Harmeet Desai/Manav Vkash Thakkar (Indie).