You are currently viewing Mistrz Włoch ponownie w Polskim Cukrze Gwieździe

Mistrz Włoch ponownie w Polskim Cukrze Gwieździe

Kolejny Włoch zagra w LOTTO Superlidze. Polski Cukier Gwiazda zakontraktował Mistrza Italii Leonardo Muttiego. Występował on w bydgoskim zespole w sezonie 2014/15, zaraz po historycznym awansie do elity.

Niedawno informowaliśmy, że Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów zatrudnił Marco Rech Daldosso. Dołączy do niego 27-letni Leonardo Mutti (ur. 20 lipca 1995 roku), a więc rówieśnik m.in. Jakuba Dyjasa. W 2010 roku spotkali się w finale Mistrzostw Europy Kadetów i wtedy Mutti pokonał Dyjasa.

Leonardo Mutti został Mistrzem Włoch po raz 3 w karierze, co ciekawe wygrywa co 4 lata, poprzednio w 2015 i 2019 roku.

To ogromna satysfakcja, Na początku tego sezonu nie sądziłem, że uda mi się wygrać, a tymczasem zwyciężyłem i ten wynik dodaje mi energii, aby dalej dawać z siebie wszystko – mówi nowy-stary tenisista stołowy Gwiazdy.

W ćwierćfinale wygrał z Marco Rech Daldosso 3:1, w półfinale z Johnem Oyebode 4:3 i w finale z Mihaiem Bobocicą 4:1.

W deblu bracia Leonardo i Matteo Mutti zdobyli srebro po finałowej porażce 2:3 z Marco Rech Daldosso i Alessandro Baciocchi.

W przeszłości, poza Leonardo Muttim, z grona Włochów w LOTTO Superlidze występowali Mihai Bobocica – razem grali w Bydgoszczy w sezonie 2014/15, a także Niagol Stoyanov – 2015/16 w Bytomiu.

Dodaj komentarz