You are currently viewing Orlicz w krajowym składzie w finale Europe Trophy

Orlicz w krajowym składzie w finale Europe Trophy

W dniach 18-19 marca tenisiści stołowi KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów zagrają w finałowym turnieju Europe Trophy w Atenach. W greckiej stolicy wystąpią w krajowym składzie. Na miejscu nie zabraknie kibiców drużyny z Ziemi Kieleckiej.

Pojedziemy w polskim składzie – Robert Floras, Daniel Bąk, Piotrek Cyrnek oraz ja jako trener. Paweł Włodyka w tym czasie będzie we Włoszech na turnieju osób niepełnosprawnych. Z kolei ze względu na niekorzystny terminarz nie możemy skorzystać z naszych japońskich zawodników – mówi Bartosz Majcher, grający menedżer Orlicza.

W LOTTO Superlidze, poza Robertem Florasem, Danielem Bąkiem i Piotrem Cyrnkiem, grali także Asuka Machi i Kowa Nakamura. Z japońskich pingpongistów nie zadebiutował tylko Mitsuto Nakamura. Z kolei w I rundzie Europe Trophy na Łotwie zagrali Robert Floras, Daniel Bąk, Bartosz Majcher, Paweł Włodyka.

Czekamy na informacje dotyczące losowania. Zobaczymy z kim przyjdzie nam rywalizować w gronie ośmiu klubów. Najsilniejsi na papierze są gospodarze z Olympiakosu Pireus. Wydaje nam się, że realnie możemy powalczyć o medal, a nawet i zwycięstwo. Wszystko też zależy w jakich składach pojawią się inne drużyny – przyznał Bartosz Majcher.

W kadrze Olympiacosu są m.in. Andrej Gacina, Enio Mendes, Tomislav Pucar, Liam Pitchford, ale oni grają też w innych klubach, więc możliwe, że gospodarze wystawią tylko Greków.

Warto zaznaczyć, że do Aten wybiera się z nami około 10-osobowa grupa, która będzie nam kibicować podczas turnieju – dodał trener-menedżer Global Pharma Orlicz 1924.

W LOTTO Superlidze tenisiści stołowi z Suchedniowa zajmują 4 miejsce. Do rozegrania w Grupie Mistrzowskiej pozostały im spotkania z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki 3 marca u siebie oraz Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz 14 kwietnia na wyjeździe.

Dodaj komentarz