You are currently viewing Piotr Cyrnek zapewnił awans Orliczowi do półfinału Europe Trophy

Piotr Cyrnek zapewnił awans Orliczowi do półfinału Europe Trophy

Piotr Cyrnek pokonał Matsa Sandella 6:5 w ostatnim secie i zapewnił KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów do pófinału Europe Trophy. Turniej odbywa się w Atenach.

W decydującym pojedynku, przy stanie 2:2 w meczu z luksemburskim Dëschtennis Hueschtert-Folscht, Piotr Cyrnek spotkał się z Matsem Sandellem. Wygrał pierwszego seta, przegrał dwa kolejne, ale doprowadził do remisu. W skróconym, piątym secie Polak prowadził 4:3, potem było 5:4 dla rywala, ale zawodnik klubu z Suchedniowa wytrzymał presję i zwyciężył.

Wcześniej Piotr Cyrnek ograł Białorusina Gleba Shamruka 3:0, a Robert Floras wygrał z tym rywalem 3:2 i 6:4 w piątym.

Wcześniej Orlicz pokonał chorwacki STK Libertas Marinkolor Dubrovnik 3:1. Dwa punktyzdobył Robert Floras, a jeden Daniel Bąk. Dwie ostatnie gry kończyły się setami granymi do 6 pkt. Daniel Bąk pokonał Tomislava Japeca 6:3, a Robert Floras Filipa Cipina 6:1.

Czołowa drużyna LOTTO Superligi przegrała tylko z gospodarzem i faworytem zawodów Olympiacosem S.F.P. Pireus 0:3. Grecka ekipa wystawiła w Europe Trophy najsilniejszy skład z Chorwatami Tomislavem Pucarem i Andreiem Gaciną oraz Anglikiem Liamem Pitchfordem (przeciwko Orliczowi zastąpił go Anastasios Riniotis).