You are currently viewing Redzimski i Zalewski wystąpią w Młodzieżowych ME U21

Redzimski i Zalewski wystąpią w Młodzieżowych ME U21

Dwaj pingpongiści z klubów LOTTO Superligi Miłosz Redzimski i Mateusz Zalewski wystąpią w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy do lat 21 w Sarajewie. W składzie polskiej reprezentacji są też Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, którzy przed wyjazdem do Niemiec grali w naszej Superlidze.

Trenerem kadry narodowej Biało-Czerwonych jest Patryk Jendrzejewski, a turniej odbędzie się w dniach 5 – 9 kwietnia w Sarajewie.

Polacy są wysoko rozstawieni w Młodzieżowych ME – z nr 4 Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), nr 5 Samuel Kulczycki (Liebherr Ochsenhausen), nr 8 Maciej Kubik (Zugbrucke Grenzau). Z listy rezerwowej prawo gry zapewnił sobie Mateusz Zalewski (Palmiarnia Zielona Góra).

Dla broniącego tytułu w singlu Samuela Kulczyckiego będzie to ostatni występ w ME do lat 21. Jeszcze za rok będzie mógł zagrać Maciej Kubik, zaś Mateusz Zalewski i Miłosz Redzimski będą młodzieżowcami – odpowiednio – 3 i 4 lata.

W ubiegłym roku w zawodach tej rangi w Cluj-Napoca, poza złotem Samuela Kulczyckiego w grze pojedynczej, Miłosz Redzimski wywalczył brąz w tej konkurencji. Z kolei w deblu na najniższym stopniu podium stanęli Samuel Kulczycki/Maciej Kubik.

W finale singla Samuel Kulczycki wygrał z Mołdawianinem Vladislavem Ursu z Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz.

Dodaj komentarz