You are currently viewing Ursu i Groth z tytułami Wicemistrzów Mołdawii i Danii

Ursu i Groth z tytułami Wicemistrzów Mołdawii i Danii

W ostatnich dniach emocjonowaliśmy się 91 Indywidualnymi Mistrzostwami Polski w Płocku. W Orlen Arenie najlepszy był Jakub Dyjas, który wygrał w singlu i deblu z Patrykiem Lewandowskim (obaj Dekorglass Działdowo). W mistrzostwach grali też inni tenisiści stołowi występujący obecnie lub w przeszłości w klubach LOTTO Superligi.

Wicemistrzem Mołdawii został Vladislav Ursu z Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz, a Wicemistrzem Danii Jonathan Groth z Dekorglassu Działdowo. W finałowych spotkaniach przegrywali z Andreiem Putunticą i Andersem Lindem.

Wicemistrzem Austrii został Maciej Kołodziejczyk, były pingpongista Palmiarni Zielona Góra. W półfinale w czterech setach pokonał Daniela Habesohna, a w finale doznał porażki z Andreasem Levenko 1:4. W mikście sięgnął po złoto z Anastasią Sterner, aw deblu po srebro z Andre Pierre Kasesem.

W Szwecji równych sobie nie miał Truls Möregårdh, aktualny Wicemistrz Świata. W finale zwyciężył Antona Källberga 4:0.

Mistrzem Chorwacji został Tomislav Pucar, były zawodnik Oxynetu Jarosławie. W decydującym pojedynku triumfował – tak jak rok temu – w rywalizacji z Filipem Żeljko 4:3.

We Włoszech najlepszy był Leonardo Mutti, były tenisista stołowy Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz. To jego trzecie złoto, po wygranych w 2015 i 2019 roku. W finale pokonał Mihaia Bobocicę 4:1, z którym razem grał w bydgoskim klubie w sezonie 2014/15. Broniący tytułu Niagol Stoyanov (w LOTTO Superlidze występował w Polonii Bytom) przegrał na wczesnym etapie mistrzostw z Mihaiem Bobocicą. Z kolei w ćwierćfinale Bobocica pokonał 3:1 Marco Rech Daldosso, nowego pingpongistę Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

W finale debla Marco Rech Daldosso/Alessandro Baciocchi wygrali z braćmi Matteo Mutti/Leonardo Mutti 3:2.

Na Słowacji po brąz w singlu sięgnął Jakub Zelinka, który w sezonie 2018/19 miał epizod w Jarosławiu. W pozostałych konkurencjach zdobył złote medale – w deblu z Lubomirem Pistejem oraz mikście z Nikoletą Puchovanovą.

W Mistrzostwach Hiszpanii brąz w grze mieszanej wywalczył Carlos Caballero z Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz. Jego partnerką była Sofia-Xuan Zhang.

Dodaj komentarz