You are currently viewing W niedzielę pierwszy mecz Jakuba Dyjasa w grze deblowej w Singapurze

W niedzielę pierwszy mecz Jakuba Dyjasa w grze deblowej w Singapurze

W niedzielę, 12 marca Jakub Dyjas (Dekorglass Działowo) i Belg Cedric Nuytinck rozegrają swój pierwszy mecz w grze deblowej podczas Singapore Smash 2023. Rywalami w walce o awans do 1/8 finału będą Hiszpan Alvaro Robles i Rumun Ovidiu Ionescu.

To będzie bardzo ciekawe spotkanie, bowiem z jednej strony zagrają srebrni medaliści Mistrzostw Europy z 2021 roku (Dyjas/Nuytinck), a z drugiej srebrni medaliści Mistrzostw Świata z 2019 roku (Robles/Ionesc).

Podczas ubiegłorocznych ME w Monachium, w 1/8 finału Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Vladislav Ursu (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) wygrali z byłymi Wicemistrzami Świata Alvaro Robles i Ovidiu Ionescu 3:1 (11:7, 6:11, 11:6, 11:7).

W przypadku zwycięstwa Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck, o awans do ćwierćfinału zmierzą się z parą z Anglii, Paulem Drinkhallem, byłym zawodnikiem grającym w LOTTO Superlidze w barwach Jarosławia, oraz Liamem Pitchfordem.

W singlu w Singapurze nie ma już Polaków (w eliminacjach odpadli Jakub Dyjas i Maciej Kubik), ale wystąpią m.in. Duńczyk Jonathan Groth, Koreańczyk An Jaehyun, Kanadyjczyk Wang Eugene, Szwed Truls Moregard i Sathiyan Gnanasekaran z Indii.

Dodaj komentarz