You are currently viewing W weekend półfinały Drużynowego Pucharu Polski

W weekend półfinały Drużynowego Pucharu Polski

Bardzo ciekawie zapowiadają się półfinałowe (1-2 kwietnia) turnieje Drużynowego Pucharu Polski. W Bydgoszczy zagrają m.in. Polski Cukier Gwiazda i AZS AWFiS Balta Gdańsk, a w Wąchocku wystąpi Fibrain AZS Politechnika Rzeszów.

Z każdej z czterech grup do zawodów finałowych awansuje triumfator.

W strefie 1, w Bydgoszczy rywalizować będą w niedzielę: Polski Cukier Gwiazda, AZS AWFiS Balta oraz czołowe kluby pierwszoligowe Darz Bór Karniszewice i Piast Poprawa Ostrzeszów.

Jak poinformował KS Gwiazda, w składzie znaleźli się Vladislav Ursu, Artur Grela, Carlos Caballero.

W naszej drużynie wystąpią zaś Tomasz Tomaszuk, Szymon Malicki, Maksymilian Miastowski – przyznał Bartosz Gajek, menedżer gdańszczan.

W Wąchocku rzeszowscy pingpongiści spotkają się z miejscowym Campeones, ULKS Moszczenica i Bronowianką Kraków.

Zagramy w składzie superligowym, tj. Szymon Kolasa, Patryk Dziuba, Miłosz Sawczak – powiedział Karol Paśko, trener Fibrain AZS Politechniki.

Patryk Dziuba był jednym z objawień 91 IMP w Płocku. W deblu z Patrykiem Bieleckim zdobył brązowy medal, a blisko podium był też w singlu. Niewiele zabrakło mu do ćwierćfinałowego zwycięstwa z Samuelem Kulczyckim, Mistrzem Polski z 2021 roku.

W późniejszym terminie odbędzie się półfinał PP w Zielonej Górze z udziałem Palmiarni, LZS Kujakowice, AZS UE Wrocław. Powodem są eliminacje wojewódzkie na Śląsku 2 kwietnia.

Jeśli wygramy w województwie śląskim, będzie to nasz 20 tytuł! Wystąpimy w najmocniejszym składzie z Patrykiem Chojnowskim, Jakubem Perkiem, Wang Lichenem. Wierzę w sukces w rywalizacji z dwoma zespołami z Gliwic oraz Czechowicami-Dziedzicami – powiedział Michał Napierała, menedżer Petralana Polonia Bytom.

Dodaj komentarz