You are currently viewing Dyjas, Redzimski i Badowski w składzie reprezentacji Polski

Dyjas, Redzimski i Badowski w składzie reprezentacji Polski

Trzej tenisiści stołowi z klubów LOTTO Superligi – Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo), Miłosz Redzimski i Marek Badowski (obaj Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) – zagrają w reprezentacji Polski w majowych turniejach międzynarodowych.

Jakub Dyjas i Marek Badowski wystąpią w Mistrzostwach Świata w Durbanie (RPA), a Miłosz Redzimski wcześniej będzie walczył z nimi w Osijeku (Chorwacja) w barażach do Drużynowych Mistrzostw Europy.

W składzie Biało-Czerwonych są także grający obecnie w lidze niemieckiej Samuel Kulczycki i Maciej Kubik. Obaj seniorskie kariery zaczynali w superligowej Olimpii-Unii Grudziądz, zaś w indywidualnych zawodach krajowych grają w barwach Dekorglassu.

Tak więc pierwszym wyzwaniem dla Polaków w przyszłym miesiącu będzie turniej barażowy do DME, które są zaplanowane na wrzesień w szwedzkim Malmoe. W składzie trenera Tomasza Krzeszewskiego znaleźli się: Miłosz Redzimski, Jakub Dyjas, Marek Badowski, Samuel Kulczycki i Maciej Kubik.

W dniach 5-6 maja (piątek-sobota) najwyżej rozstawieni Polacy zmierzą się z Finlandią i Litwą. Zwycięzcy i wicemistrzowie pięciu grup awansują na DME, a 11 zespół wyłoni dodatkowy turniej 7 maja (niedziela).

Kilkanaście dni później reprezentanci Polski polecą do Republiki Południowej Afryki na Indywidualne Mistrzostwa Świata. Z rankingu światowego w Durbanie zagrają: Jakub Dyjas (singiel, debel z Belgiem Cedricem Nuytinckiem), Marek Badowski (w mikście z Natalią Bajor), Samuel Kulczycki (debel z Maciejem Kubikiem, mikst z Katarzyną Węgrzyn).

Dodaj komentarz