You are currently viewing Jakub Perek: „Polski Cukier Gwiazda minimalnie lepsza od Oxynetu”

Jakub Perek: „Polski Cukier Gwiazda minimalnie lepsza od Oxynetu”

„Polski Cukier Gwiazda jest minimalnie lepsza od Oxynetu, może 51:49, zaś w pozostałych parach ćwierćfinałach nie mam kłopotu z wyborem zwycięzców” – mówi Jakub Perek (Petralana Polonia Bytom), jeden z najbardziej doświadczonych tenisistów grających w LOTTO Superlidze.

Już w piątek pierwsze mecze play-off: Akademia Zamojska Zamość – Dekorglass Działdowo, AZS AWFiS Balta Gdańsk – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, Olimpia-Unia Grudziądz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Oxynet Jarosław. Rewanże w niedzielę.

Jeśli miałbym wytypować wyniki poszczególnych spotkań, stawiam na wygrane drużyn z miejsc 1-4 po rozgrywkach Grupy Mistrzowskiej, tj. z Grodziska Mazowieckiego, Działdowa, Suchedniowa, Bydgoszczy. Moje przewidywania są następujące:

  • Dartom Bogoria – Olimpia-Unia 3:1, 3:0
  • Dekorglass – Akademia Zamojska 3:0, 3:1
  • Global Pharma Orlicz – AZS AWFiS Balta 3:1, 3:1
  • Polski Cukier Gwiazda – Oxynet 3:2, 3:2

Jeżeli zakładamy, że Dartom Bogoria zagra w najmocniejszym składzie to nie powinna mieć problemów z Olimpią-Unią. Dekorglass jest zdecydowanym faworytem konfrontacji z Akademią Zamojską, dla której awans do fazy play-off jest najlepszym wynikiem. Orlicz w pełnym składzie moim zdaniem wygra z grającą w polskim składzie Baltą. Najciekawiej zapowiada się konfrontacja Oxynetu z Gwiazdą. W szeregach Oxynetu są bardzo dobrze grający Zhmudenko i zawsze niewygodny Abbasi, do tego grający bez presji Alan Kulczycki. Z drugiej strony troszkę słabiej grający ostatnio Ursu plus zapewne Taku Takakiwa lub Lam Siu Hang i Artur Grela są gwarancją dużych emocji – powiedział Jakub Perek.

W tym sezonie 36-letni Jakub Perek występował w Petralanie TTS Polonii, która zajęła 10 miejsce i utrzymała się w LOTTO Superlidze.

Wcześniej w superligowych rozgrywkach bronił barw klubów z Trzebini, Lęborka, Kostrzyna nad Odrą i Suchedniowa. Za czasów ekstraklasy grał m.in. dla Grodziska Mazowieckiego i Księgienic. W 1 lidze zdobywał punkty dla Zielonej Góry.

Dodaj komentarz