You are currently viewing Mistrzostwa Polski Juniorów. Zaczynamy od turnieju drużynowego

Mistrzostwa Polski Juniorów. Zaczynamy od turnieju drużynowego

ZKS Zielona Góra, Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Dojlidy Białystok – to trzy najwyżej rozstawione kluby, które w czwartek rozpoczną rywalizację w Mistrzostwach Polski Juniorów w Zielonej Górze. W turnieju drużynowym wezmą udział 23 zespoły.

W składach poszczególnych ekip nie brakuje zawodników (z roczników 2004-2007) z LOTTO Superligi, tj. Mateusz Zalewski, Mateusz Żelengowski, Patryk Bielecki – Palmiarnia (ZKS) Zielona Góra, Michał Gawlas, Jacek Mitas – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Alan Kulczycki – w superlidze gra w barwach Oxynetu Jarosław na zasadzie wypożyczenia z Dojlid.

W innych zespołach zagrają m.in. Michał Olbrycht, Miłosz Sawczak, Maciej Domin (Politechnika I i II Rzeszów), Dawid Michna, Konrad Staszczyk (Energa KTS Toruń).

W rundzie grupowej ZKS Zielona Góra zagra z ULKS Moszczenica, UKS Dojlidy II Białystok, Bogoria Grodzisk Maz. z LKTS Luboń, Visonex Top Wierzbięcin, Dojlidy I z Lewartem AGS Lubartów, Gorzovią Gorzów Wlkp.

Walka o medale w indywidualnych MPJ zacznie się w piątek, 28 kwietnia. W singlu z nr 1 rozstawiony jest Mateusz Zalewski, 2 Mateusz Żelengowski, 3 Alan Kulczycki, 4 Michał Gawlas, 5 Patryk Bielecki. W pierwszej rundzie ich przeciwnikami są mniej znani zawodnicy.

W MP U-19 zabraknie Miłosza Redzimskiego (Dartom Bogoria), Młodzieżowego Mistrza Europy U-21, lidera polskiej reprezentacji na lipcowe Mistrzostwa Europy Juniorów w Gliwicach.

Dodaj komentarz