You are currently viewing Pracowita Wielkanoc dla Redzimskiego i Zalewskiego

Pracowita Wielkanoc dla Redzimskiego i Zalewskiego

Polacy i Rumuni zaliczani są do głównych faworytów Mistrzostw Europy U21, które w dniach 5-9 kwietnia odbędą się w Sarajewie. Kluby LOTTO Superligi reprezentować będą Miłosz Redzimski z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Mateusz Zalewski z Palmiarni Zielona Góra.

Turniej rozpocznie się w środę, a zakończy w wielkanocną niedzielę. Miłosz Redzimski jest rozstawiony z numerem 1, Samuel Kulczycki z dwójką, a Maciej Kubik z piątką. Z listy rezerwowej awansował Mateusz Zalewski nr 40.

Wśród głównych rywali Biało-Czerwonych wymienia się następujących zawodników: Rumunów Eduarda Ionescu, Iuliana Chiritę, Dariusa Movileanu, Węgra Csabę Andrasa, Niemca Kaya Stumpera.

W tamtym roku w rumuńskim Cluj Napoca złoto zdobył Samuel Kulczycki, a brąz Miłosz Redzimski. W Sarajewie Samuel Kulczycki ostatni raz będzie startował w gronie młodzieżowców, zaś Miłosz Redzimski może grać w U21 aż do 2026 roku.

W deblu razem zagrają Samuel Kulczycki i Maciej Kubik (sięgnęli po brąz w MME 2022), Mateusz Zalewski i Miłosz Redzimski, zaś w mikście wspólnie rywalizować będą: Miłosz Redzimski i Anna Brzyska, Samuel Kulczycki i Zuzanna Wielgos, Mateusz Zalewski i Malamatenia Papadimitriou z Grecji, Maciej Kubik i Erce Harac z Turcji.

Zbliżające się ME U21 są siódmą imprezą tej rangi. W drugiej edycji w 2017 roku w Mińsku srebro w grze podwójnej zdobyli Marek Badowski i Patryk Zatówka.

Dodaj komentarz