You are currently viewing Już w sobotę finał Pucharu Polski!

Już w sobotę finał Pucharu Polski!

Trzy kluby LOTTO Superligi oraz III-ligowiec (ale już awansem do II ligi) zagrają w sobotę 20 maja w turnieju finałowym Drużynowego Pucharu Polski. Zawody rozpoczną się o g. 11:00 w Drzonkowie.

O trofeum zagrają Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, Palmiarnia Zielona Góra (gospodarz), Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów oraz zespół, który sprawił sensację SRS Łomna z gminy Czosnów w powiecie nowodworskim na Mazowszu.

W sobotę rano odbędzie się losowanie, o g. 11:00 mecze półfinałowe, a o g. 15:00 spotkania finałowe i o 3 miejsce.

Organizatorami zawodów finałowych Pucharu Polski Mężczyzn są Zielonogórski Klub Sportowy i Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego, a patronat honorowy objął Przewodniczący Rady Miasta Zielonej Góry Tomasz Sroczyński.

Faworytem jest Polski Cukier Gwiazda, aktualny Wicemistrz Polski i półfinalista tego sezonu LOTTO Superligi (zagra o awans do finału z Dekorglassem Działdowo). Bydgoszczanie mają w składzie Artura Grelę, Mołdawianina Vladislava Ursu i Hiszpana Carlosa Caballero.

Niespodziankę postarają się sprawić gospodarze z Palmiarni. Pechowo nie awansowali do Grupy Mistrzowskiej, a potem niewiele im zabrakło, by znaleźć się w play-off.

Spadkowicz z LOTTO Superligi Fibrain KU AZS Politechnika także ma swoje ambicje i – kto wie – może pożegnanie z elitą powetuje sobie sukcesem w rozgrywkach pucharowych.

W superligowym sezonie zasadniczym 2022/23 bydgoszczanie wygrali z zielonogórzanami 3:0 i rzeszowianami 3:1.

Dodaj komentarz