You are currently viewing Poltarex Pogoń po roku może wrócić do elity

Poltarex Pogoń po roku może wrócić do elity

Być może po rocznej przerwie Poltarex Pogoń Lębork wróci do krajowej elity tenisistów stołowych. W barażach o LOTTO Superligę zagra z Piastem Poprawa Ostrzeszów.

Przygotowujemy się do barażów, które odbędą się: w Lęborku 28 maja i rewanż w Ostrzeszowie 10 czerwca – mówi Wojciech Potrykus, trener-menedżer zespołu lęborskiego.

Poltarex Pogoń wygrała rywalizację w grupie północnej 1 ligi. Zwyciężyła w 17 meczach, 2 zremisowała, a przegrała tylko z ZKS II Zielona Góra na wyjeździe 3:7. W Lęborku gospodarze triumfowali 6:4.

– Opieramy w większości skład na naszych zawodnikach, bez względu na jakim poziomie ligowym rywalizujemy. O wzmocnieniu można myśleć w momencie pozyskania nowych sponsorów, na chwilę obecną starannie chcemy się przygotować do barażów i wywalczyć awans do LOTTO Superligi. Przyświeca nam cel sportowy, a nie komercyjny – powiedział Wojciech Potrykus.

W 1 lidze podstawowa czwórka tenisistów stołowych grała na dość podobnym poziomie, a bilans gier w singlu wyglądał następująco: Adam Dosz 34-6, jego brat Sławomir Dosz 33-7, Marek Prądzinski 32-8 i Łukasz Kaproń 27-13.

Drugą parę barażową tworzą ZKS Palmiarnia II i BISTS Bielsko-Biała.

W sezonie 2022/23 LOTTO Superligę opuściły Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów, Villa Verde Olesno, SBR Dojlidy Białystok, Energa Manekin Toruń.

Dodaj komentarz