You are currently viewing Wong przeciwko Moregardowi o medal MŚ w mikście

Wong przeciwko Moregardowi o medal MŚ w mikście

Jeden z byłych tenisistów stołowych LOTTO Superligi – Wong Chun Ting lub Truls Moregard – stanie na podium Mistrzostw Świata w południowoafrykańskim Durbanie w grze mieszanej.

W półfinale dojdzie do pojedynku reprezentantów Hongkongu Wong Chun Ting/Doo Hoi Kem ze Szwedami Trulsem Moregardem/Christiną Kallberg.

Obie pary wygrały już po 3 spotkania w turnieju w RPA. Szwedzi m.in. w ćwierćfinale 3:1 z pingpongistami z Indii Manniką Batrą i Sathiyanem Gnanasekranem, który występował w Polsce w klubach z Bydgoszczy 2017-18 i Jarosławia 2020-22.

32-letni Wong Chun Ting grał w barwach Ostródy 2014-15 i Działdowa 2015-19, zaś 21-letni Truls Moregard był zawodnikiem Dekorglassu w sezonie 2021-22. Został wtedy Wicemistrzem Świata w singlu w Houston w Stanach Zjednoczonych.

W deblu o ćwierćfinał MŚ 2023 Hindusi Sathiyan Gnanasekaran i Kamal Sharath Achanta zagrają z Anglikami Paulem Drinkhallem (w sezonie 2017-18 występował w składzie Jarosławia) i Liamem Pitchfordem.

W singlu w 1/16 finału są m.in. Truls Moregard, Wong Chun Ting, Chorwat Tomislav Pucar, Paul Drinkhall, Włoch Mihai Bobocia i Tajwańczyk Chuang Chih-Yuan.

Dodaj komentarz