You are currently viewing WTT Youth Contender: Miłosz Redzimski bliski awansu do ćwierćfinału U-17

WTT Youth Contender: Miłosz Redzimski bliski awansu do ćwierćfinału U-17

Po trzech gładkich zwycięstwach 3:0, Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) przegrał 2:3 w 1/8 finału turnieju do lat 17 podczas WTT Youth Contender w bułgarskim Panagyurishte.

O ćwierćfinał reprezentant Polski, jeden z najlepszych zawodników LOTTO Superligi, grał z Chińczykiem Chen Hengda. Młodzieżowy Mistrz Europy (do lat 21) prowadził 2:0, potem było 2:2, zaś dobrze rozpoczął ostatniego seta. Niestety ostatecznie górą był Azjata.

W rundzie grupowej Miłosz Redzimski wygrał z Czarnogórcem Jaksą Krivokapiciem 3:0 (11:3, 11:3, 11:8) i Bułgarem Tomą Nikolaevem 3:0 (11:2, 11:2, 11:4).

Następnie w 1/16 finału pokonał następnego pingpongistę gospodarzy Stefana Dimitrova 3:0 (11:5, 11:3, 12:10).

O ósemkę Polak rywalizował z Chen Hengda. Poniósł porażkę 2:3 (11:8, 12:10, 10:12, 6:11, 9:11).

W 2 secie Miłosz przegrywał 4:10, a zwyciężył 12:10. W kolejnym prowadził 5:3, potem było 6:10, ale obronił 4 setbole i było po 10. Dwie następne akcje wygrał leworęczny Chińczyk. Przy 2:2 nasz reprezentant miał już 6:2 w 5 secie, ale uległ rywalowi – mówi Patryk Jendrzejewski, trener kadry narodowej juniorów.

Jutro w U-19 w Bułgarii Miłosz Redzimski zagra z Koreańczykiem Gil Minseokiem i Tajwańczykiem Hsu Chen-Fengiem, a Mateusz Zalewski (Palmiarnia Zielona Góra) z Rumunem Lucą Oprea i Bułgarem Martinem Ivanovem.

Obydwaj Polacy przygotowują się do Mistrzostw Europy Juniorów, które w lipcu odbędą się w Gliwicach.