You are currently viewing Dojlidy zagrają w LOTTO Superlidze

Dojlidy zagrają w LOTTO Superlidze

Na oficjalnej stronie internetowej klub SBR Dojlid Białystok poinformował, że w sezonie 2023-24 nadal będzie występować w LOTTO Superlidze.

Drużyna z Podlasia przejęła miejsce ZKS Palmiarnia II Zielona Góra, który ze względów regulaminowych nie mógł grać w najwyższej klasie. Każdy klub może mieć tylko jeden zespół w LOTTO Superlidze.

Bardzo się cieszę, że to właśnie Dojlidom przypadła szansa na pozostanie w Lotto Superlidze pomimo sportowego niepowodzenia. W tym sezonie borykaliśmy się z wieloma problemami kadrowymi, które miały ogromny wpływ na wyniki naszych meczów. Z popełnionych błędów wyciągnęliśmy jednak wnioski i jesteśmy zdeterminowani, żeby pokazać to kibicom. Nasz skład na nadchodzący sezon jest nieporównywalnie silniejszy i liczę, że będziemy bili się o topowe miejsca w tabeli – mówi menedżer klubu, Piotr Anchim na stronie internetowej UKS Dojlidy.

Skład SBR Dojlidy został całkowicie zmieniony, a nowymi zawodnikami zostali jak dotąd: Wang Zeng Yi, Japończyk Asuka Machi i Damian Węderlich.

W sezonie 2023-24 w LOTTO Superlidze zagrają także: broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Dekorglass Działdowo, Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, Oxynet Jarosław, Olimpia-Unia Grudziądz, AZS AWFiS Balta Gdańsk, Akademia Zamojska Zamość, Palmiarnia Zielona Góra, Petralana TTS Polonia Bytom, Poltarex Pogoń Lębork (beniaminek).

Rozgrywki rozpoczną się za dwa miesiące. Pierwsza kolejka odbędzie się 1 września, a druga – 3 września. Runda jesienna potrwa do 21 grudnia.

Dodaj komentarz