You are currently viewing Gladiatorzy z siódmym tytułem w LOTTO Superlidze!
FOTO JAKUB PIASECKI / APR

Gladiatorzy z siódmym tytułem w LOTTO Superlidze!

W najważniejszym meczu sezonu Dartom Bogoria, czyli popularni “Gladiatorzy”, zrewanżowała się Dekorglassowi i triumfowała w LOTTO Superlidze!

Sobotni finał w Poznaniu dostarczył wielkich emocji. Minimalnym faworytem wydawał się zespół z Działdowa, który drużynę z Grodziska Mazowieckiego pokonał 3:0 i 3:0 w półfinale Pucharu Europy. W superligowych zmaganiach był remis 3:2 i 2:3.

Każdy z trzech dzisiejszych pojedynków zakończył się po 5 setach, a cały finał trwał ponad 3 godziny. Poszczególne gry były bardzo zacięte, początkowo wygrywali zawodnicy Dekorglassu, ale ostatecznie zwyciężali tenisiści stołowi broniącej tytułu Dartomu Bogorii.

Najpierw Miłosz Redzimski pokonał Jonathana Grotha 3:2, chociaż to Duńczyk był lepszy (2-1) w meczach PE i w el. DME. Młody reprezentant Polski dodatkowo doznał kontuzji barku w trzecim secie, ofiarnie walcząc o piłkę. Potrzebna była przerwa i pomoc medyczna. Ku uciesze kibiców Dartomu Bogorii wrócił do rywalizacji i zwyciężył.

Marek Badowski przegrywał z Jakubem Dyjasem 0:2, a mimo to wygrał 3:2.

I na koniec doszło do rywalizacji utrzymujących się w bardzo dobrej formie najstarszych pingpongistów superligi, ponad 40-letnich Kaiia Konishiego i Panagiotisa Gionisa. Japończyk miał 2:1 i w sumie 4 piłki meczowe, a jednak górą był Grek. To on postawił kropkę nad “i” w finale, który oglądali m.in. prezes LOTTO Superligi Zbigniew Leszczyński i prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Dariusz Szumacher.

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3

Jonathan Groth – Miłosz Redzimski 2:3 (9:11, 11:8, 11:8, 8:11, 6:11)
Jakub Dyjas – Marek Badowski 2:3 (11:9, 11:9, 6:11, 5:11, 6:11)
Kaii Konishi – Panagiotis Gionis 2:3 (11:4, 8:11, 12:10, 12:14, 6:11)