You are currently viewing Igrzyska Europejskie: Redzimski ze Stoyanovem, Dyjas z Kozulem

Igrzyska Europejskie: Redzimski ze Stoyanovem, Dyjas z Kozulem

Miłosz Redzimski zagra z Włochem Niagolem Stoyanovem, a Jakub Dyjas ze Słoweńcem Deni Kozulem w pierwszej rundzie Igrzysk Europejskich w Krakowie. Dzisiaj odbyło się losowanie.

Turniej rozpoczyna się w piątek. Jeśli Polacy odniosą zwycięstwa, wtedy Miłosz Redzimski spotka się ze Słowakiem Wang Yangiem, a Jakub Dyjas z Chorwatem Andrejem Gaciną.

Ciekawie zapowiada się także rywalizacja m.in. Greka Panagiotisa Gionisa z Turkiem Ibrahimem Gunduzem, Mołdawianina Vladislava Ursu z Włochem Mihaiem Bobocicą, Hiszpana Carlosa Caballero z Finem Benedekiem Olahem, Ukraińca Jaroslava Zhmudenko z Czechem Tomasem Polanskym czy Słowaka Lubomira Pisteja z Finem Alexem Naumi. Z rozstawienia w 2 rundzie jest m.in. Duńczyk Jonathan Groth.

W 1/8 finału gry mieszanej dojdzie m.in. do spotkań: Samuel Kulczycki/Katarzyna Węgrzyn – Nandor Ecseki/Dora Madarasz (Węgry) i Lubomir Pistej/Barbora Balazova (Słowacja) – Liam Pitchford/Ho Tin-Tin (Anglia) oraz Ibrahim Gunduz/Sibel Antinkaya (Turcja) – Truls Moregard/Christina Kallberg (Szwecja).

Triumfatorzy tej konkurencji zapewnią sobie awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Na tym samym etapie turnieju drużynowego Polacy zagrają z Belgami, Duńczycy z Chorwatami, a Słowacy ze Słoweńcami.

Dodaj komentarz