You are currently viewing Jakub Perek przenosi się do Olesna

Jakub Perek przenosi się do Olesna

Utytułowany i doświadczony Jakub Perek dołożył cegiełkę do utrzymania Petralany Polonii Bytom w LOTTO Superlidze, ale już nie będzie występował w tym zespole. Przenosi się do spadkowicza z elity Villi Verde Olesno.

Jakiś czas temu w bytomskim klubie zdecydowano, że opuszczam Petralanę Polonię. Skorzystałem z propozycji UKS Villa Verde i od września grać będę w drużynie z województwa małopolskiego – mówi Jakub Perek.

W minionym sezonie LOTTO Superligi pingpongista z Zielonej Góry miał bilans 3-16 w singlu oraz 2-5 w deblu, grając wspólnie z Patrykiem Chojnowskim i Chińczykiem Wang Lichenem.

Wcześniej jedynym klubem z Małopolski na szczeblu superligowym był EPS Besser Opoka Trzebinia. Jakub Perek bronił jego barw na najwyższym szczeblu w latach 2009-11. Potem grał w zespołach z Lęborka 2011-12, 2013-15, Kostrzyna nad Odrą 2017-18, Suchedniowa 2021-22 i ostatnio Bytomia.

W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Jakub Perek zdobywał złote medale w deblu z Tomaszem Lewandowskim oraz mikście z Magdaleną Sikorską. W superlidze czeka na pierwszy krążek. W dawnej Ekstraklasie sięgnął po złoto z Odrą Głoską Księginice oraz srebro i brąz z Turem Jaktorów i Bogorią Grodzisk Mazowiecki (dzisiejszy Dartom Bogoria).

Dodaj komentarz