You are currently viewing Kadrowicze rozpoczynają zgrupowanie w Centrum Szkolenia PZTS przed MEJiK

Kadrowicze rozpoczynają zgrupowanie w Centrum Szkolenia PZTS przed MEJiK

2 tygodnie przed Mistrzostwami Europy Juniorów i Kadetów w Gliwicach (Orlen 2023 European Youth Championships), reprezentanci Polski rozpoczynają zgrupowanie w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. Trenować tam będzie kilku zawodników z klubów LOTTO Superligi.

W kadrze na ME są m.in. juniorzy: Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski, Alan Kulczycki, Mateusz Żelengowski, Michał Gawlas, Marcel Błaszczyk.

W LOTTO Superlidze występują wszyscy, poza Marcelem Błaszczykiem, tj. Miłosz Redzimski i Michał Gawlas zdobyli z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki Mistrzostw Polski, a grają także Alan Kulczycki (Oxynet Jarosław), Matuesz Zalewski, Mateusz Żelengowski (Palmiarnia Zielona Góra).

Sparingpartnerami podczas zgrupowania w Gdańsku będą pingpongiści spadkowicza z LOTTO Superligi Fibrain KU AZS Politechniki Rzeszów Patryk Dziuba, Miłosz Sawczak i Szymon Kolasa, a także Adam Smoter z Dartomu Bogorii.

MEJiK w Arenie Gliwice rozpoczną się 14 lipca od turnieju drużynowego. W czasie jego trwania, tj. 16.07 przeprowadzone zostanie losowanie zawodów indywidualnych.

W deblu wystąpią m.in. Miłosz Redzimski i Belg Louis Laffineur, Alan Kulczycki i Marcel Błaszczyk, Mateusz Zalewski i Mateusz Żelengowski, a w mikście Miłosz Redzimski i Wiktoria Wróbel, Mateusz Zalewski i Anna Brzyska, Alan Kulczycki i Ilona Sztwiertnia, Mateusz Żelengowski Karolina Hołda.

Dodaj komentarz