You are currently viewing Lucjan Błaszczyk: „Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu”

Lucjan Błaszczyk: „Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu”

15 czerwca odbędzie się pierwsze spotkanie barażowe ZKS II Zielona Góra – BISTS Bielsko-Biała o awans do LOTTO Superligi. Tymczasem już w najbliższą sobotę, 10 czerwca poznamy pierwszy zespół, który dołączy do krajowej elity w sezonie 2023/24.

W przypadku zwycięstwa w dwumeczu zielonogórzan, ten zespół nie znajdzie się wśród 12 klubów LOTTO Superligi.

Zgodnie z regulaminem, w najwyższej klasie nie mogą być dwa zespoły tego samego klubu. Dlatego – jeśli wygramy – możemy naszą licencję odsprzedać komuś innemu – mówi Lucjan Błaszczyk, menedżer i trener Zielonogórskiego Klubu Sportowego Palmiarnia.

Już wcześniej informowaliśmy, że zainteresowane przejęciem licencji byłyby ewentualnie trzy kluby-spadkowicze, tj. z Białegostoku, Torunia, Olesna. Okazuje się, że wstępne zapytanie ZKS usłyszał też od jednego z pierwszoligowców.

Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu, spokojnie poczekajmy do rewanżu 19 czerwca – dodał Lucjan Błaszczyk.

Rezerwy Palmiarni przeciwko BIST zagrają w składzie: Mateusz Żelengowski, Patryk Bielecki, Igor Misztal, Łukasz Wachowiak. Rezerwowym będzie Patryk Żyworonek.

Tymczasem Poltarex Pogoń Lębork po zwycięstwie u siebie z Piast Poprawa 8:2, rewanż rozegra 10 czerwca w Ostrzeszowie. Zespół prowadzony przez Wojciecha Potrykusa jest blisko powrotu do LOTTO Superligi.

Dodaj komentarz