You are currently viewing Tureckie pożegnanie z Grudziądzem

Tureckie pożegnanie z Grudziądzem

Pierwszy Turek w polskiej LOTTO Superlidze – Ibrahim Gunduz pożegnał się z Olimpią-Unią Grudziądz. Klub nie przedłużył z nim kontraktu.

26-letni Ibrahim Gunduz zakończył sezon na delikatnym minusie w singlu 11-14, ale też na dużym plusie w deblu 4-1 (w parze z Janem Zandeckim 3-0).

W klubie z Grudziądza panowała o nim opinia, że jest dobry deblistą i dobrym też zawodnikiem na pozycję nr 3, ale trochę za słabym na nr 1. A takiego szukają w drużynie z kujawsko-pomorskiego.

Ibrahim Gunduz wygrywał z polską młodzieżą, m.in. z Mateuszem Zalewskim, Michałem Gawlasem czy nieco starszym Arturem Gawlasem, a pokonał też aktualnego Wicemistrza Polski Tomasza Lewandowskiego.

Ale też brakowało jego zwycięstw w meczach z rywalami uznawanymi za faworytów takich gier.

W grze podwójnej Ibrahim Gunduz i Jan Zandecki triumfowali w spotkaniach m.in. z Kamilem Nalepą/Mateuszem Zalewskim oraz Jackiem Mitasem/Michałem Gawlasem.

Ibrahim Gunduz jest wielokrotnym reprezentantem Turcji. W Drużynowych Mistrzostwach Świata grał w 2014, 2016, 2018 roku, w IMŚ w 2015, 2017, 2021, 2023 roku, zaś w Mistrzostwach Europy występuje także od niemal 10 lat. Brakuje sukcesów w wielkich turniejach.

Dodaj komentarz