You are currently viewing Ciekawe losowanie w Gliwicach! Znamy rywali polskich klubów w Lidze Mistrzów!

Ciekawe losowanie w Gliwicach! Znamy rywali polskich klubów w Lidze Mistrzów!

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo poznali po jednym rywalu w II rundzie grupowej (odpowiednio TTC Neu-Ulm i GV Hennebont GV), a Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów wszystkich przeciwników (po 3 zagraniczne drużyny) w I rundzie grupowej Ligi Mistrzów.

Aż 4 polskie męskie kluby zagrają w sezonie 2023/24 w Champions League. Losowanie odbyło się dziś podczas Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w PreZero Arenie Gliwice.

W gronie 8 najwyżej rozstawionych drużyn znalazły się Dekorglass i Dartom Bogoria i Dekorglass (odpowiednio 5 i 6 miejsce). To oznaczało, że w sobotę poznają rywali sklasyfikowanych na pozycjach 1-4 w rankingu.

Dekorglass wylosował francuski GV Hennebont, z którym na początku kwietnia przegrał dwumecz finałowy w Pucharze Europy (3:2, 1:3). Natomiast Dartom Bogoria trafił na niemiecki TTC Neu-Ulm, który już w tamtym sezonie był faworytem LM, a ostatecznie nie awansował nawet do finału.

Kto dołączy do tych dwóch klubów LOTTO Superligi? W II rundzie zagrają też czterej zwycięzcy turniejów I rundy grupowej Ligi Mistrzów.

Szansę mają dwaj polscy debiutanci – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz zagra w chorwackim Dubrowniku z gospodarzami – STK Libertas Marinkolor oraz zespołami z Węgier (PTE PEAC Kalo-Meh) i Austrii (Solex Consult TT Wiener Neustadt). Natomiast Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów spotka się w austriackim Wels z SPG Felbermayr (gospodarz), CTT Les Borges (Hiszpania) i TTC Ostrava 2016 (Czechy).