You are currently viewing Cztery drużyny LOTTO Superligi w Lidze Mistrzów

Cztery drużyny LOTTO Superligi w Lidze Mistrzów

Aż cztery drużyny z polskiej LOTTO Superligi: Dekorglass Działdowo, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – zagrają w Lidze Mistrzów. To będzie historyczny sezon dla naszych zespołów.

Kierowana przez prezesa Zbigniewa Leszczyńskiego LOTTO Superliga to jedna z najlepszych lig w Europie. Czterech swoich przedstawicieli w Champions League mają Polska i Niemcy, trzech Austria, po dwóch Francja, Czechy, Hiszpania, Włochy, po jednym Portugalia, Dania, Belgia, Grecja, Węgry.

Wśród ośmiu najwyżej rozstawionych klubów są reprezentanci Niemiec, Francji i Polski. Dekorglass nr 5 i Dartom Bogoria nr 6 przystąpią do rywalizacji od II rundy grupowej (początek w październiku).

Z kolei we wrześniowych turniejach I rundy grupowej uczestniczyć będą Polski Cukier Gwiazda nr 18 i Global Pharma Orlicz 1924 nr 21.

Z I do II rundy awansują po 4 zespoły, a wtedy w Champions League pozostanie 12 drużyn. Podzielone zostaną na 4 grupy po 3 ekipy, a najlepsze zakwalifikują się do turnieju finałowego LM w terminie 30-31 marca w Saarbrücken.

W poprzednich latach w Lidze Mistrzów grały też Olimpia-Unia Grudziądz (półfinał w sezonie 2015/16), Energa Manekin Toruń i Unia AZS AWFiS Gdańsk. Od edycji 2017/18 z naszego kraju występują Dartom Bogoria i Dekorglass, a teraz zadebiutują kluby z Bydgoszczy i Suchedniowa.

W poprzednim sezonie Dekorglass Działdowo zajął 2 miejsce, Dartom Bogoria 3, a Polski Cukier Gwiazda 5-8 w Pucharze Europy, zaś Global Pharma Orlicz 1924 wywalczył 2 pozycję w Europe Trophy.