You are currently viewing Grek Giorgos Stamatouros w AZS AWFiS Balta

Grek Giorgos Stamatouros w AZS AWFiS Balta

„Uczestnik m.in. Mistrzostw Europy w Warszawie i Monachium, 24-letni Grek Giorgos Stamatouros związał się roczną umową z AZS AWFiS Balta” – mów Bartosz Gajek, menedżer gdańskiego zespołu, który w ostatnich 3 latach zdobył dwa brązowe medale, a także raz zajął miejsca 5-8 w LOTTO Superlidze.

To ambitny zawodnik, nastawiony sportowy rozwój, o ofensywnym przekroju swojej gry. Preferuje obustronny szybki atak blisko stołu. Bardzo dobrze zaprezentował się w poprzednim sezonie w lidze duńskiej, dlatego postanowiłem zakontraktować tego zawodnika. Na ile meczów, to się okaże jak się spisze, bo to ciągle jest jakaś niewiadoma – powiedział Bartosz Gajek.

Giorgos Stamatouros (ur. 27 sierpnia 1999 roku) to kolejny, po Portugalczyku Diogo Carvalho, nowy tenisista stołowy w składzie klubu z Gdańska.

Podczas IME 2022 grecki pingpongista wygrał ze Słowakiem Adamem Klajberem 3:1, a przegrał z Rumunem Raresem Siposem 2:3 i Serbem Zsoltem Peto 0:3. Grał też w IME w Warszawie w 2021 roku, ale również bez sukcesów.

Wcześniej dwóch pingpongistów z Grecji zakontraktowała Olimpia-Unia Grudziądz, a są to Ioannis Sgouropoulos sprowadzony z GV Hennebont, zdobywcy Pucharu Europy, a także wracający do LOTTO Superligi Konstantinos Angelakis (poprzednio w klubach z Zamościa i Jarosławia).

Z kolei od sezonu 2016/17, z roczną przerwą, w zespole Mistrza Polski Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki gra Panagiotis Gionis.

Z kolei w ekipie z Suchedniowa w sezonie 2021/22 występował Giorgos Konstantinopoulos.