You are currently viewing Kulczycki i Kubik ambitnie walczyli o medal w Słowenii

Kulczycki i Kubik ambitnie walczyli o medal w Słowenii

Samuel Kulczycki i Maciej Kubik wygrali pierwszego seta 20:18, jednak później górą byli to Chińczycy Ma Long/Yuan Licen i to oni awansowali do strefy medalowej WTT Star Contender w Ljubljanie.

Pierwsza partia była znakomita w wykonaniu polskiego debla, który pierwszego setbola miał przy stanie 10:9. Potem trwała niesamowita walka na przewagi, w której częściej na prowadzenie wychodzili Biało-Czerwoni i w końcu postawili kropkę nad “i”.

Niestety 2 i 3 set to popis Chińczyków, którzy szybko odskakiwali na prowadzenie 6:0, 7:0. W ostatnim Polacy doprowadzili do remisu 3:3, a do tego momentu Ma Long i Yuan Licen znów “odjechali” na kilka punktów. Wynik tego meczu 1:3 (18, -2, -5, -5).

Mimo niepowodzenia w walce o medal, Polacy zasłużyli na pochwałę za ambitną rywalizację z legendarnym Ma Longiem i jego młodszym partnerem deblowym. A niedługo później Ma Long wygrał z Duńczykiem Andersem Lindem 3:0 w singlu.

W grze pojedynczej w najlepszej “16” jest pozyskany przez Oxynet Jarosław Nigeryjczyk Quadri Aruna. W czwartek pokonał reprezentanta Hongkongu Wong Chun Tinga 3:1 (8, -12, 8, 7). O ćwierćfinał będzie rywalizować z Tajwańczykiem Lin Yun-Ju.

Odpadł natomiast Duńczyk Jonathan Groth, który przegrał z byłym Wicemistrzem Świata, byłym zawodnikiem klubu z Działdowa Szwedem Trulsem Moregardem 0:3 (-3, -5, -6).