You are currently viewing Liga Mistrzów: Gwiazdy tenisa stołowego przyjadą do Grodziska Mazowieckiego

Liga Mistrzów: Gwiazdy tenisa stołowego przyjadą do Grodziska Mazowieckiego

Kibice ping-ponga już mogą szykować się na mecze Ligi Mistrzów. W tym sezonie w elitarnych rozgrywkach wystąpią aż 4 kluby z LOTTO Superligi, a już wiadomo, że do Grodziska Mazowieckiego przyjedzie TTC Neu Ulm w składzie m.in. z Tomokazu Harimoto, Dimitrijem Ovtcharovem, Trulsem Moregardem i Lin Yun-Ju.

Mistrz Polski Dartom Bogoria i TTC Neu Ulm znalazły się w grupie B, a Wicemistrz Polski Dekorglass Działdowo i GV Hennebont TT w grupie C drugiej rundy. Triumfatorzy czterech grup zakwalifikują się do Final Four Ligi Mistrzów w Saarbrucken.

W drużynie Hennebont sporo zmian, odeszli m.in. Chih-Yuan Chuang i Ioannis Sgouropoulos (przeszedł do Olimpii-Unii Grudziądz), a w kadrze są m.in. Kristian Karlsson, Takumi Matsushita, Iulian Chirita, Liam Pitchford, a takze Vladimir Sidorenko.

Natomiast w TTC Neu Ulm, poza czwórką wymienionych gwiazd tenisa stołowego, są m.in. dwaj gracze Oxynetu Jarosław – Ukrainiec Yaroslav Zhmudenko i Nigeryjczyk Quadri Aruna.

W każdej grupie (A, B, C, D) są po 2 zespoły z miejsca 1-8 w europejskim rankingu, a dołączą do nich zespoły-triumfatorzy pierwszej fazy LM. Szansę na awans mają Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (grupa A) i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów (grupa D).

Bydgoszczanie zagrają w chorwackim Dubrowniku z miejscowym STK Libertas Marinkolor (m.in. Miho Sipović, Filip Cilin, Tomislav Japec, Franjo Capan, Filip Mikulić), węgierskim PTE PEAC Kalo-Meh (Zsolt Peto, Lehel Demeter, David Molnar, David Szantosi) i austriackim Solex-Consult Wiener Neustadt (Jin Ueda, Frane Kojić, Ivor Ban, Aleksandr Khanin).

Przeciwnikami drużyny z Suchedniowa w austriackim Wels będą tamtejszy SPG Felbermayr (Joao Monteiro, Jiri Martinko, Felix Wetzel, Park Ganghyeon, Andreas Levenko, Maciej Kołodziejczyk) oraz hiszpański CTT Les Borges (Jair Jimenez, Marc Duran, Joan Masip) i czeski TTC Ostrava 2016 (Khalid Assar, Jakub Kleprlik, Petr Korbel, Stepan Brhel).

W innych klubach Ligi Mistrzów są zawodnicy znani z występów w LOTTO Superlidze, m.in. Czesi Pavel Sirucek w HB Ostrov, Jiri Vrablik w El Nino Praga, zaś w Pucharze Europy zagra np. Amalraj Anthony z Indii w austriackim SPG Linz i Irańczyk Amirreza Abbasi w maltańskim MITTC.

Włoski Top Spin Messina zgłosił do LM m.in. Marco Rech Daldosso i Matteo Muttiego, których do LOTTO Superligi pozyskały odpowiednio Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.