You are currently viewing Powrót Piotra Szafranka do Grudziądza

Powrót Piotra Szafranka do Grudziądza

Piotr Szafranek, który 27 lipca skończył 50 lat, wraca na ławkę trenerską Olimpii-Unii Grudziądz! Ćwierćfinalista poprzedniego sezonu LOTTO Superligi poinformował też o przedłużeniu umowy z leworęcznym Tajwańczykiem Chuangiem Chia-Chuanem.

Od wielu lat Piotr Szafranek pracuje w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku, ale też z powodzeniem prowadził Olimpię-Unię. Z zespołem z Grudziądza zdobył medale w każdym kolorze w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

W nowym sezonie w barwach Olimpii-Unii zagrają m.in. Rafał Formela oraz Grecy Ioannisa Sgouropoulos i Konstantinos Angelakis. Zespół opuścili np. Jan Zandecki, Łukasz Sokołowski, Koreańczyk Park Jeongwoo i Turek Ibrahim Gunduz.

Wkrótce ogłosimy pełną kadrę na rozgrywki 2023/24 LOTTO Superligi. Mam nadzieję, że w naszym zespole zadebiutuje Tajwańczyk Chuang Chia-Chuan, który został pozyskany już w 2022 roku – mówi trener Piotr Szafranek.

W 2019 roku tajwański pingpongista wystąpił w młodzieżowym Polish Open w Cetniewie, gdzie wygrał m.in. z Miłoszem Redzimskim 3:2, a przegrał z Samuelem Kulczyckim 1:4.

W historii LOTTO Superligi, z Tajwanu grało ośmiu tenisistów stołowych, a najbardziej znani to Chuang Chih-Yuan (2021/22 w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki) i Huang Sheng-Sheng (2012 do 2015 w Olimpii-Unii Grudziądz).

Obecnie w składzie Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz jego rodak i rówieśnik Chuanga Chia-Chuana, Kao Cheng-Jui Kao. W naszej superlidze debiutował w poprzednim sezonie w Villi Verde Olesno.