You are currently viewing Świetny Portugalczyk Monteiro wzmocnieniem SBR Dojlidy!

Świetny Portugalczyk Monteiro wzmocnieniem SBR Dojlidy!

Medalista Mistrzostw Świata i Europy oraz 4-krotny Olimpijczyk Portugalczyk Joao Monteiro dołączył do SBR Dojlidy. Białostoczanie utrzymali się w LOTTO Superlidze po odkupieniu miejsca od ZKS Palmiarnia II Zielona Góra, a teraz zbudowali bardzo silny skład.

Do Asuki Machiego, Wanga Zeng Yi i Damiana Węderlicha dołączył rówieśnik Wandżiego, 40-letni Joao Monteiro. W metrykę nie ma co spoglądać, bowiem to wciąż zawodnik wysokiej klasy. Podczas niedawnych Igrzysk Europejskich był w reprezentacji Portugalii, chociaż rezerwowym.

Joao Monteiro jest brązowym medalistą MŚ w deblu z 2019 roku. Mistrzem Europy został w 2014, 2015 i 2016 roku, kolejno w drużynie, deblu i mikście.

W Igrzyskach Olimpijskich wystąpił w Pekinie, Londynie, Rio de Janeiro i Tokio. W MŚ debiutował w 2001 roku w Osace, mając 18 lat, a ostatnio grał w zawodach tej rangi w maju w Durbanie. A więc 22 lata jest w portugalskiej kadrze narodowej.

Z kolei w ME po raz pierwszy nowy, leworęczny pingpongista SBR Dojlidy rywalizował już w 2000 roku w Bremie.

W rankingu światowym Joao Monteiro był najwyżej w 2015 roku na 29 miejscu. W TOP 100 był przez kilkanaście lat.

Znamy już cały skład Dojlid na nadchodzący sezon: Asuka Machi, Wang Zeng Yi, Damian Węderlich oraz Joao Monteiro. Myślę, że transfer Portugalczyka to logiczne posunięcie. Patrząc na to, jakie wzmocnienia zapewniły sobie inne kluby Lotto Superligi, nie chcemy odstawać od reszty stawki. Co więcej, jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie: mając 4 silnych zawodników ubezpieczamy się na wypadek niefortunnych zdarzeń takich jak chociażby kontuzja jednego z nich – mówi menadżer klubu, Piotr Anchim.