You are currently viewing Zdobywca Pucharu Europy zagra w Grudziądzu!

Zdobywca Pucharu Europy zagra w Grudziądzu!

Po chudych latach Olimpia-Unia Grudziądz wróciła do szerokiej czołówki LOTTO Superligi, a teraz plany są jeszcze ambitniejsze. A dowodem na to zakontraktowanie Ioannisa Sgouropoulosa, zdobywcy Pucharu Europy w barwach francuskiego GV Hennebont TT.

Jeszcze niedawno Olimpia-Unia wraz z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki decydowały o obliczu superligowej rywalizacji. Potem zespół z Grudziądza przeniesiono do Gdańska, ale rezerwy Olimpii-Unii szybko awansowały do elity, chociaż głównym celem było utrzymanie, a nie walka o medale. Czy to się zmienia? Na lepsze czasy wskazuje transfer 23-letniego Greka Ioannisa Sgouropoulosa.

Kilka miesięcy temu zagrał on w pierwszym meczu finału Pucharu Europy, w którym GV Hennebont TT przegrał na wyjeździe z Dekorglassem Działdowo 2:3. Ioannis Sgouropoulos uległ wtedy Kaii Konishiemu 0:3, w tym dwa sety po 10:12. W rewanżu już nie wystąpił, a jego zespół sięgnął po trofeum.

Grecki pingpongista jest bardzo dobrym zawodnikiem młodego pokolenia, złotym medalistą Mistrzostw Europy U21 z 2019 i 2021 roku. Po nim wygrywali tylko Polacy – Samuel Kulczycki oraz Miłosz Redzimski.

Z kolei w 2017 i 2018 roku Ioannis Sgouropoulos został 2-krotnie Mistrzem Europy Juniorów, również w grze pojedynczej. W tym drugim finale pokonał Szweda Trulsa Moregarda, późniejszego Wicemistrza Świata Seniorów.

Praworęczny Grek pochodzi z Aten, a treningi tenisa stołowego rozpoczął w wieku 5 lat. Wygrywał już krajowe rozgrywki ligowe we Francji, Szwecji, Grecji.