You are currently viewing Kapitalny początek Petralany Polonii

Kapitalny początek Petralany Polonii

Pingpongiści Petralana TTS Polonia sprawili ogromną niespodziankę swoim kibicom, pokonując w pierwszym meczu LOTTO Superligi w sezonie 2023/24 Polski Cukier Gwiazdę Bydgoszcz 3:0.

Punkty dla śląskiej drużyny zdobyli jej lider Patryk Chojnowski oraz nowo pozyskani Szwed Viktor Brodd i Patryk Zatówka. Triumfatorzy stracili w środowy wieczór tylko seta.

W poprzednim sezonie bytomianie dzielnie walczyli o utrzymanie, zaś Polski Cukier Gwiazda zdobył brązowy medal. To był drugi krążek z rzędu, po srebrnym w 2022 roku. Do tego bydgoszczanie sięgnęli po Puchar Polski i Superpuchar Polski w 2023 roku.

Dzisiaj świetnie mecz „otworzył” Patryk Chojnowski, który pokonał debiutującego wśród rywali Matteo Muttiego 3:0. Włoch miał swoje szanse w trzecim secie.

Następnie punktowali debiutanci w Petralanie Polonii, Viktor Brodd wygrał z Mołdawianinem Vladislavem Ursu 3:0 i Patryk Zatówka z Arturem Grelą 3:1.

Kolejne superligowe spotkanie bytomianie zagrają 1 września w Suchedniowie. Kilka dni później Patryk Chojnowski rozpocznie występy w Mistrzostwach Europy Niepełnosprawnych w Anglii.

Bydgoszczan czekają teraz trzy mecze w I rundzie Ligi Mistrzów w Dubrovniku, a potem trzy spotkania w Lotto Superlidze.

Petralana TTS Polonia Bytom – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 3:0
Patryk Chojnowski – Matteo Mutti 3:0 (11:5, 11:4, 17:15)
Viktor Brodd – Vladislav Ursu 3:0 (11:8, 11:9, 11:8)
Patryk Zatówka – Artur Grela 3:1 (11:7, 8:11, 11:5, 12:10)