You are currently viewing Ojciec i syn w Poltarex Pogoni

Ojciec i syn w Poltarex Pogoni

Do rozgrywek LOTTO Superligi w zespole beniaminka Poltarex Pogoni Lębork zgłoszeni zostali ojciec i syn, Marek (rocznik 1974) i Eryk (2008) Prądzinscy.

Urodzony 2 czerwca 1974 roku Marek Prądzinski, grający trener pomorskiego zespołu, występował już w siedmiu sezonach superligi: 2009-12, 2013-15, 2019-21.

Jego syn Eryk skończył szkołę podstawową, a od września rozpocznie naukę w średniej. Trenuje u nas tenis stołowy, ale zdecydowanym priorytetem jest szkoła – mówi Wojciech Potrykus, menedżer drużyny z Lęborka.

W przeszłości raz zdarzyło się, że w Poltarex Pogoni wystąpili trzej bracia: Adam Dosz, Sławomir Dosz i Dariusz Dosz.

W tym sezonie też stawiamy na polski skład, tj. bracia Adam i Sławek Doszowie oraz Jan Zandecki. Zakontraktowaliśmy też Ali Al-Khadrawiego z Arabii Saudyjskiej, ale nie wiadomo kiedy do nas przyjedzie. Trener tej reprezentacji Leszek Kucharski mówił, że mają sporo turniejów, zgrupowań – powiedział Wojciech Potrykus.

Adam Dosz ma 27 lat, Sławomir Dosz 25, a Jan Zandecki 22.

Wszyscy są w świetnym wieku do gry, mają szansę się pokazać w Lotto Superlidze. Wszyscy nas wskazują jako pierwszego kandydata do spadku, ale będziemy walczyć o utrzymanie – dodał menedżer.