You are currently viewing Wkrótce debiuty Zandeckiego, Formeli, Zatówki i Węderlicha

Wkrótce debiuty Zandeckiego, Formeli, Zatówki i Węderlicha

Nowy sezon LOTTO Superligi to wielkie emocje, ale też debiuty polskich tenisistów stołowych w nowych klubach. W letniej przerwie barwy klubowe zmienili m.in. Jan Zandecki, Patryk Zatówka i Damian Węderlich, zaś absolutny debiut w seniorskiej superlidze czeka Rafała Formelę.

W środę (30 sierpnia) w zespole Petralana TTS Polonia Bytom po raz pierwszy zagra Patryk Zatówka, dotychczas występujący w SBR Dojlidy Białystok. Jego miejsce w drużynie z Podlasia zajął Damian Węderlich. Bytomianie rozpoczną sezon od meczu z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz, zaś białostoczanie w niedzielę (3 września) od wyjazdowego spotkania z AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Również z gdańszczanami, ale w piątek (1 września) w swojej hali zagra Olimpia-Unia Grudziądz. Polską „jedynką” ma być junior Rafał Formela, który do sezonu przygotowywał się podczas wielotygodniowego zgrupowania w Chinach.

Tego samego dnia, tj. 01.09 Jan Zandecki, do niedawna zawodnik Olimpii-Unii, zagra w składzie jedynego beniaminka Poltarex Pogoni przeciwko Wicemistrzowi Polski Dekorglassowi w Działdowie.

Kilka razy grałem z Dekorglassem, ostatnio wygrałem z Kamilem Kurowskim i przegrałem mecz deblowy. Wiele będzie zależało, w jakim składzie w piątek wystąpią rywale. Nie jesteśmy bez szans – mówi 22-letni Jan Zandecki.

W LOTTO Superlidze zadebiutował mając 16 lat w spotkaniu gdańszczan z Dartomem Bogorią. W Grodzisku Mazowieckim pokonał Zbigniewa Grześlaka 3:1. W AZS AWFiS grał do 2019 roku, a kolejne 4 sezony spędził w drużynie z Grudziądza.

W ramach przygotowań do sezonu 2023/24 Jan Zandecki pojechał – razem z Konradem Kulpą – na kilkudniowe zgrupowanie do Arabii Saudyjskiej. Trenowali z reprezentacją prowadzoną przez trenera Leszka Kucharskiego. Co ciekawe, w składzie Poltarex Pogoni jest najlepszy Saudyjczyk Ali Al-Khadrawi.