You are currently viewing Gospodarze grali jak z nut…

Gospodarze grali jak z nut…

Gospodarze wygrali po 3:0 trzy wtorkowe mecze w LOTTO Superlidze. Komplet punktów zainkasowały drużyny: Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, zdobywca krajowego Pucharu i Superpucharu Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i beniaminek Poltarex Pogoń Lębork.

Podobnie jak w czerwcowym finale LOTTO Superligi Dartom Bogoria pokonał Dekorglass Działdowo 3:0. I ustawienie było niemal jak w spotkaniu w Poznaniu, z tym że Marka Badowskiego, tym razem rezerwowego, zastąpił Takuya Jin. Japończyk zwyciężył dzisiaj Jakuba Dyjasa 3:0.

Później Miłosz Redzimski triumfował w rywalizacji z Duńczykiem Jonathanem Grothem 3:0, a z kolei Grek Panagiotis Gionis ograł Japończyka chińskiego pochodzenia Kaiia Konishiego 3:2, mimo że przegrywał 0:2.

Dartom Bogoria, trenowany przez Tomasza Redzimskiego, z kompletem 9 punktów prowadzi w tabeli rozgrywek.

Do polskiej LOTTO Superligi wrócił były Wicemistrz Świata Truls Moregard, a we wtorkowy wieczór pokonał Mateusza Zalewskiego 3:2. To była pierwsza gra spotkania Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Palmiarnia Zielona Góra 3:0.

Szwed wygrał 3:2, ale pojedynek był bardzo zacięty. – Miałem szansę na zwycięstwo w trzecim secie przegranym do 15, więc mogło się skończyć 3:1, 3:2, ale niestety przegrałem 2:3. Najważniejsze, że pokazałem moją najlepszą grę – mówi Mateusz Zalewski, medalista DMŚJ i DMEJ.

Kolejne punkty dla bydgoskiego zespołu wywalczyli Artur Grela i będący w wysokiej formie Mołdawianin Vladislav Ursu.

Do sensacji doszło w Lęborku, gdzie Poltarex Pogoń pokonał Oxynet Jarosław 3:0. Bracia Doszowie wraz z Janem Zandeckim zapisali na koncie pierwsze punkty i zwycięstwo w tym sezonie.

Adam Dosz ograł Jaroslava Zhmudenko 3:0, a Jan Zandecki niespodziewanie pokonał Japończyka Yuto Kizukuriego 3:2.

W ostatnim pojedynku Sławomir Dosz zmierzył się z Alanem Kulczyckim, który debiutował w LOTTO Superlidze w Poltarex Pogoni. Prowadził 2:0, ale przegrał dwa następne sety, a w skróconym uległ rywalowi 1:6.