You are currently viewing GPP Juniorów: Kulczycki i Gawlas zagrają z nr 1 i 2. Zalewski wystąpi w TOP 10

GPP Juniorów: Kulczycki i Gawlas zagrają z nr 1 i 2. Zalewski wystąpi w TOP 10

Występujący w LOTTO Superlidze Alan Kulczycki (Oxynet Jarosław) i Michał Gawlas (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) zostali rozstawieni z nr 1 i 2 w pierwszych w tym sezonie zawodach Grand Prix Polski Juniorów. Alan Kulczycki w turniejach indywidualnych występuje w barwach UKS Dojlidy Białystok.

Rywalizację juniorów zaplanowano od piątku 29 września do niedzieli 1 października w Szczawnie-Zdroju na Dolnym Śląsku.

Z trójką zagra Mateusz Żelengowski (ZKS Zielona Góra), który na stałe trenuje z pingpongistami Palmiarni i w tym zespole debiutował w LOTTO Superlidze.

Inny tenisista stołowy Palmiarni Mateusz Zalewski przebywa obecnie w Bukareszcie, gdzie zagra w TOP 10 juniorów.

Natomiast złotego medalistę Młodzieżowych ME i srebrnego ME Juniorów Miłosza Redzimskiego (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) czeka w sobotę szlagierowy mecz w LOTTO Superlidze z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz.

W piątek spotka się z Węgrem Davidem Szantosim, Czechem Simonem Belikiem i Francuzem Hugo Deschamsem, w sobotę z Belgiem Tomem Closset, Rumunami Dariusem Movileanu i Teodorem Istrate, a w niedzielę z kolejnymi rumuńskimi graczami Eduardem Ionescu i Dragosem Bujorem oraz Iulianem Chiritą.

Z kolei w 1. GPP powalczą także m.in. Rafał Formela z Olimpii-Unii Grudziądz, Szymon Brud z Oxynetu Jarosław, Dawid Chilicki z SBR Dojlidy Białystok, Mateusz Sakowicz z Dekorglassu Działdowo.