You are currently viewing Liga Mistrzów: Dwie wygrane Polskiego Cukru Gwiazdy w Chorwacji

Liga Mistrzów: Dwie wygrane Polskiego Cukru Gwiazdy w Chorwacji

Dwa zwycięstwa i 6:1 w pojedynkach – to znakomity bilans Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz po 1 dniu turnieju Ligi Mistrzów w Dubrowniku. O awans do II rundy prestiżowych rozgrywek czołowy klub LOTTO Superligi spotka się w niedzielę o 11:00 z SolexConsult TTC Wiener Neustadt.

Historyczny mecz w Champions League bydgoski zespół rozegrał z STK Libertas Marinkolor Dubrownik. Dwa punkty zdobył Vladislav Ursu, jeden Taku Takakiwa i Gwiazda triumfowała 3:1.

Mołdawianin Vladi Ursu pokonał Miho Simovicia 3:1 i Filipa Čipina 3:1. Dwa pozostałe pojedynki zakończyły się po pięciu setach. Japończyk Taku Takakiwa wygrał z Filipem Čipinem 6:4, a Włoch Leonardo Mutti przegrał z Tomislavem Japecem 3:6.

W drugim spotkaniu trener Patryk Jendrzejewski zdecydował się na zmianę – Artur Grela zastąpił Leo Muttiego.

Z węgierskim PTE PEAC Kalo-Meh, Polski Cukier Gwiazda zwyciężył 3:0 i 9-1 w setach. Taku Takakiwa pokonał Zsolta Peto 3:0, Vladislav Ursu wygrał z Lehelem Demeterem 3:1 i Artur Grela z Davidem Molnarem 3:0.

Jutro decydujący mecz z SolexConsult TTC Wiener Neustadt, w składzie z Japończykiem Jinem Uedą oraz Chorwatami Frane Kojiciem i Ivorem Banem.