You are currently viewing Piąte sety rozpalają emocje!

Piąte sety rozpalają emocje!

W każdym z trzech piątkowych meczów 1 kolejki LOTTO Superligi rozgrywano piąte sety do 6 punktów. Mnóstwo było emocji, dramaturgii i dobrego tenisa stołowego. Bohaterem dzisiejszych spotkań okazał się Diogo Carvalho z AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Pierwszy Portugalczyk w polskiej superlidze zdobył 2 punkty dla gdańszczan, przesądzając o wyjazdowym zwycięstwie z Olimpią-Unią Grudziądz 3:1. Pokonał dwóch Greków, obrońcę Konstantinsa Angelakisa 3:0 i Ioannisa Sgouropoulosa 3:2 i 6:5 w ostatnim secie, mimo że przegrywał 4:5.

Jako pierwszy pojedynek do 6 pkt wygrał sprowadzony z GV Hennebont Ioannis Sgouropoulos – 3:2 z Szymonem Malickim. Ale potem zwyciężali już tylko zawodnicy klubu z Gdańska, w tym Grek Giorgos Stamatouros, który w rywalizacji debiutantów ograł juniora Rafała Formelę 3:0.

Grający w polskim składzie Dekorglass Działdowo pokonał beniaminka Poltarex Pogoń Lębork 3:1. Jakub Dyjas nie stracił ani jednego seta w meczach ze Sławomirem Doszem i Adamem Doszem.

W tym spotkaniu też nie zabrakło skróconego piątego seta. Patryk Lewandowski sprawił miłą niespodziankę kibicom Dekorglasu, wygrywając 3:2 i 6:5 z Janem Zandeckim.

Blisko 3,5 godziny trwała pasjonująca rywalizacja w Suchedniowie, gdzie rozpoczynający sezon KS Global Pharma zagrał z Petralana TTS Polonia. Bytomianie mieli już na koncie 3 punkty za środową wygraną z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz 3:0.

W piątkowy wieczór ekipa ze Śląska odniosła drugie zwycięstwo, tym razem 3:2, czyli ma w dorobku 5 „oczek” i jest liderem.

Świetnie sezon rozpoczął Patryk Zatówka. Do wygranej z Arturem Grelą, dołożył dziś triumf z Robertem Florasem. Natomiast w deblu Patryk Zatówka i Szwed Viktor Brodd pokonali Daniela Bąka i Piotra Cyrnka.

Wśród gospodarzy najlepszy był Park Jeongwoo, zdobywca 2 punktów.

1 kolejka – 1 września:

Olimpia-Unia Grudziądz – AZS AWFiS Balta Gdańsk 1:3
Ioannis Sgouropoulos – Szymon Malicki 3:2 (11:4, 9:11, 5:11, 11:5, 6:3)
Konstantinos Angelakis – Diogo Carvalho 0:3 (7:11, 6:11, 9:11)
Rafał Formela – Giorgos Stamatouros 0:3 (6:11, 4:11, 10:12)
Ioannis Sgouropoulos – Diogo Carvalho 2:3 (11:9, 12:14, 11:5, 6:11, 5:6)

Dekorglass Działdowo – Poltarex Pogoń Lębork 3:1
Jakub Dyjas – Sławomir Dosz 3:0 (11:5, 11:6, 11:9)
Kamil Kurowski – Adam Dosz 0:3 (9:11, 11:13, 4:11)
Patryk Lewandowski – Jan Zandecki 3:2 (8:11, 11:6, 9:11, 11:6, 6:5)
Jakub Dyjas – Adam Dosz 3:0 (11:6, 13:11, 11:6)

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Petralana TTS Polonia Bytom 2:3
Park Jeongwoo – Viktor Brodd 3:1 (11:4, 10:12, 11:9, 11:7)
Damien Provost – Patryk Chojnowski 2:3 (6:11, 11:13, 11:9, 12:10, 0:6)
Robert Floras – Patryk Zatówka 1:3 (9:11, 10:12, 11:6, 4:11)
Park Jeongwoo – Patryk Chojnowski 3:1 (11:13, 11:9, 11:8, 11:7)
Daniel Bąk/Piotr Cyrnek – Patryk Zatówka/Viktor Brodd 1:3 (4:11, 10:12, 12:10, 7:11)