You are currently viewing Pierwszy irańsko-irański pojedynek w LOTTO Superlidze?

Pierwszy irańsko-irański pojedynek w LOTTO Superlidze?

Czy w niedzielę dojdzie do pierwszego irańsko-irańskiego pojedynku w LOTTO Superlidze. Palmiarnia o g. 16:00 zagra z Oxynetem. W barwach zielonogórskiej drużyny gra Navid Shamsshahrbabaki, a nowym zawodnikiem jarosławskiego zespołu został Mohamadali Rouintanesfahani.

18-letni Navid Shammss (tak w skrócie zapisywane jest jego nazwisko) występował już w Palmiarni w superligowych rozgrywkach 2022/23. Ten tenisista stołowy jest jeszcze juniorem, urodził się 29 lipca 2005 roku.

Z kolei Mohamadali Rouintanesfahani trafił do Oxynetu z 2-ligowego klubu Golden Masters Korczyna (powiat krośnieński). 29-letni zawodnik (ur. 22 marca 1994 roku) pokonał 5 rywali (w setach 15-1) i poniósł jedną porażkę.

Niedzielne spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie nie tylko z powodu potencjalnego spotkania Irańczyków. W Palmiarni tradycyjnie gra młodzież, na czele z Mateuszem Zalewskim i Patrykiem Bieleckim. W ekipie goście nie zabraknie innego utalentowanego pingpongisty, Alana Kulczyckiego.

Ciekawie zapowiada się również debiut w LOTTO Superlidze 39-letniego Lubomira Pisteja. Przed nim w polskiej elicie zagrali tylko Wang Yang (chińskiego pochodzenia) od 2014 do 2020 roku oraz Jakub Zelinka (epizod w Jarosławiu w sezonie 2018/19).

Do tej pory Irańczyków też było tylko dwóch, wspomniany Navid Shamms oraz grający w zeszłym sezonie w KSTS Oxynet Jarosław Amirreza Abbasi (wrócił do ligi austriackiej).