You are currently viewing Szósty komplet punktów Kostasa Angelakisa

Szósty komplet punktów Kostasa Angelakisa

W najlepszym momencie dla Olimpii-Unii Grudziądz przełamał się Konstantinos Angelakis. Grecki obrońca przesądził o pierwszym zwycięstwie swojego zespołu w tym sezonie LOTTO Superligi, zdobywając 2 punkty we wczorajszym meczu z Palmiarnią Zielona Góra (3:1).

To jego szósty komplet punktów w superligowych rozgrywkach. Wcześniej wygrywał w barwach klubów z Zamościa 2020-21 i Jarosławia 2021-22.

26-letni Kostas Angelakis (ur. 5 czerwca 1997 roku) w polskiej LOTTO Superlidze ma bilans w singlu 20-14.

Najlepiej grał w barwach Akademii Zamojskiej 14-7. Po dwa spotkania wygrał w 4 meczach: z Tomaszem Lewandowskim i Piotrem Chodorskim z Rzeszowa (dziś to oni grają dla Zamościa), Markiem Prądzinskim i Bogusławem Koszykiem z Lęborka, Tomaszem Kotowskim i Konradem Kulpą z Torunia oraz Janem Zandeckim i Marco Gollą z Grudziądza.

Występując w Oxynecie Jarosław zanotował komplet z Ostródą z Jakubem Witkowskim i Maksymilianem Miastowskim.

Natomiast w Olimpii-Unii zaczął od porażek 0:3 z Portugalczykiem Diogo Carvalho z AZS AWFiS Balta Gdańsk i 2:3 z Hiszpanem Jesusem Cantero z Akademii Zamojskiej. Z Palmiarnią został ustawiony jako lider i pokonał po 3:0 Igora Misztala, a także Irańczyka Navida Shamsshahrbabakiego.

Zespół z Grudziądza wygrał pierwszy mecz w sezonie 2023/24 i opuścił ostatnie 12 miejsce w LOTTO Superlidze.