You are currently viewing W Suchedniowie Orlicz przerwał serię zwycięstw Mistrza Polski!

W Suchedniowie Orlicz przerwał serię zwycięstw Mistrza Polski!

Po 3 zwycięstwach z rzędu, Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki przegrała na wyjeździe z KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 1:3. W czwartkowych meczach 3 kolejki LOTTO Superligi zwyciężali m.in. faworyci – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz w składzie z Trulsem Moregardem i Dekorglass Działdowo.

Bohaterem spotkania w Suchedniowie był Koreańczyk Park Jeongwoo, który ograł zarówno Marka Badowskiego (zastąpił w składzie Miłosza Redzimskiego), jak i Takuyę Jina. Punkt zdobył też Robert Floras, były pingpongista Dartomu Bogorii. Pokonał Takuyę Jina.

Przegrana lidera sprawiła, że czołówka jest szeroka i wyrównana. Polski Cukier Gwiazda nie dała szans beniaminkowi z Lęborka, wygrywając 3:0. W pierwszej grze Wicemistrz Świata Truls Moregard stracił jednego seta ze Sławomirem Doszem. Potem do zera zwyciężali Vladislav Ursu i Artur Grela. A już w sobotę hit w Grodzisku Mazowieckim – Dartom Bogoria podejmie Gwiazdę.

Drugą wygraną zanotował także Wicemistrz Polski Dekorglass Działdowo, który pokonał SBR Dojlidy Białystok 3:0. Kluczowa okazała się pierwsza gra, w której Jakub Dyjas ograł Asukę Machiego 3:2 i 6-3 w ostatnim secie. Punkty zdobyli też Jonathan Groth i Kaii Konishi.

Po wpadce w Lęborku, Oxynet Jarosław wrócił na właściwe tory i pokonał Petralanę TTS Polonię Bytom 3:1. Tym razem bezbłędny był Japończyk Yuto Kizukuri, który pokonał Szweda Viktora Brodda i Patryka Chojnowskiego.

Pierwszy sukces w sezonie na koncie ASTS Olimpia-Unia Grudziądz. Dzisiaj pokonali osłabioną Palmiarnię Zielona Góra 3:1. Liderem gospodarzy był grecki obrońca Konstantinos Angelakis, który w dwóch grach nie stracił nawet seta.

W Palmiarni zabrakło Mateusza Zalewskiego, który od jutra walczyć będzie w TOP 10 juniorów w Rumunii. Szansę dostał debiutant Igor Misztal. To 2-krotny Drużynowy Mistrz Świata osób niepełnosprawnych, który pochodzi z Rawy Mazowieckiej i jest wychowankiem miejscowej “Dwójki”.

I na koniec świetne wiadomości dla kibiców Akademii Zamojskiej. Zamościanie mają świetny początek rozgrywek, wygrali po raz trzeci, a komplet oczek zapewnił im mało znany w Polsce Koreańczyk Kim Jangwon. 19-letni debiutant pokonał Tomasza Tomaszuka i na koniec ograł też swojego rodaka Kim Donghyuna, pozyskanego przez AZS AWFiS Balta Gdańsk z Energi Manekina Toruń. Swoją cegiełkę dorzucił także Piotr Chodorski.