You are currently viewing We wtorek Mistrz Polski zagra z Palmiarnią
FOTO JAKUB PIASECKI / APR

We wtorek Mistrz Polski zagra z Palmiarnią

Awansem z 9 kolejki, już w najbliższy wtorek Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zagra u siebie w LOTTO Superlidze z Palmiarnią Zielona Góra. Mecz rozpocznie się o g. 16:00.

– Spotkanie rozegramy wcześniej (9 seria jest wyznaczona na 8 grudnia – red.), bowiem pod koniec roku chcemy skoncentrować się na przygotowaniach do Mistrzostw Świata Juniorów i meczów Ligi Mistrzów, które będą decydować o awansie do turnieju Final Four – mówi Tomasz Redzimski, trener Dartomu Bogorii.

Dla zespołu z Mazowsza wtorkowy mecz będzie pierwszym w superligowym sezonie 2023/24.

1 i 3 września Dartom Bogoria miał zaplanowane spotkania z SBR Dojlidy Białystok i Dekorglassem Działdowo, ale terminy zostały przesunięte na 24 i 26 września. Powodem występy Miłosza Redzimskiego i Michała Gawlasa w juniorskiej reprezentacji Polski w zawodach w Słowenii i Chorwacji.

Palmiarnia na razie nie gra z tego samego powodu; w juniorskiej kadrze narodowej są Mateusz Zalewski i Mateusz Żelengowski. Zielonogórzanie mają zaplanowaną na 17 września rywalizację z Oxynetem Jarosław i 26 września z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz.

Natomiast 5 września, poza meczem Dartom Bogoria – ZKS Palmiarnia, odbędzie się także spotkanie Oxynetu z Akademią Zamojską Zamość (g. 17:00).