You are currently viewing Aruna, Moregard, Jang, Assar, Groth i Kao zagrają w Turnieju Mistrzów

Aruna, Moregard, Jang, Assar, Groth i Kao zagrają w Turnieju Mistrzów

WTT Champions, czyli Turniej Mistrzów, w dniach 29 października – 5 listopada ma w puli nagród aż 0,5 mln dolarów. We Frankfurcie zagrają m.in. tenisiści stołowi z LOTTO Superligi Quadri Aruna, Truls Möregard, Jang Woojin, Omar Assar, Jonathan Groth, Kao Cheng-Jui.

W Süwag Energie Arena wystąpi po 32 singlistek i singlistów. Na liście startowej są zawodnicy polskich klubów: Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Szwed Möregard, Koreańczyk Jang, Egipcjanin ze szwedzkim paszportem Assar i Tajwańczyk Kao, z Dekorglassu Działdowo Duńczyk Groth i z Oxynetu Jarosław Nigeryjczyk z portugalskim paszportem Aruna.

W niemieckich zawodach wystąpią także m.in.: Chińczycy Fan Zhendong, Wang Chuqin, Ma Long, Liang Jingkun, Japończyk Tomokazu Harimoto, Tajwaczyk Lin Yun-Ju, Niemcy Dimitrij Ovtcharov, Timo Boll, Francuzi Felix Lebrun, Alexis Lebrun.

Turniej rozgrywany będzie systemem pucharowym, z tym że mecze do ćwierćfinału włącznie rozgrywane będą do trzech zwycięskich setów, a półfinały i finał – do czterech.

Zwycięzcy WTT Champions otrzymają po 30 tys. dolarów i 1000 punktów do rankingu, srebrni medaliści 20 tys. i 700 pkt, brązowi 15 tys. i 350.

Ćwierćfinaliści otrzymają 9375 dol. i 175 pkt, za 1/8 finału – 6500 do. i 90 pkt, 1/16 finału – 4250 dol. i 15 pkt.