You are currently viewing Jakub Dyjas w finale debla i półfinale singla w Doha!

Jakub Dyjas w finale debla i półfinale singla w Doha!

W wysokiej formie jest znów Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo). Niedawno zdobył brąz w singlu w WTT Feeder w Sztokholmie, a jeszcze lepiej gra w turnieju tej samej rangi w Doha. W środę awansował do finału debla (z Belgiem Cedricem Nuytinckiem) i półfinału singla.

W 1/2 finału gry pojedynczej rywalizować będą podopieczni trenera Michała Dziubańskiego z Dekorglassu: Jakub Dyjas i Duńczyk Jonathan Groth. W drugim meczu zagrają Austriak Andreas Levenko z Rumunem Andreiem Istrate.

W ćwierćfinałach Jakub Dyjas pokonał Hindusa Manava Thakkara 3:1 (6, -9, 3, 10), a Jonathan Groth ograł zawodnika drużyny Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz Lam Siu Hanga z Hongkongu 3:2 (-8, 4, 11, -7, 6).

Kolejny medal Jakub Dyjas, Mistrz Polski w singlu i deblu, zapewnił sobie w Katarze w tej drugiej konkurencji. Wspólnie z Belgiem Cedricem Nuytinckiem awansował do finału.

W półfinale Wicemistrzowie Europy z 2021 roku wygrali z pingpongistami z Hongkongu Yiu Kwan To/Chan Baldwin 3:2 (5, -4, -3, 13, 8).

W czwartek o złoty medal zagrają z reprezentantami Indii Manushem Shahem i Manavem Thakkarem. Obaj w LOTTO Superlidze występowali w zespole z Bydgoszczy.