You are currently viewing WTT Feeder Doha: Jakub Dyjas ze złotem w deblu i brązem w singlu

WTT Feeder Doha: Jakub Dyjas ze złotem w deblu i brązem w singlu

Reprezentant Polski Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) kontynuuje medalową serię w zawodach WTT Feeder. W turnieju w katarskiej Dosze zdobył złoty medal w deblu z Belgiem Cedricem Nuytinckiem oraz brązowy w singlu.

Byli Wicemistrzowie Europy w czwartkowym finale wygrali z Hindusami, znanymi z gry w barwach bydgoskich w LOTTO Superlidze, Manavem Thakkarem i Manushem Shahem 3:0 (8, 9, 10).

W 2019 roku w Katarze Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck sięgnęli po brąz w World Tour Platinum. Wtedy pokonali m.in. późniejszych Mistrzów Świata Szwedów Mattiasa Falcka i Kristiana Karlssona, a w półfinale przegrali z Niemcami Timo Bollem i Patrickiem Franziską.

Dzisiaj Jakub Dyjas grał także w półfinale singla, a jego rywalem był… Duńczyk Jonathan Groth, klubowy kolega z Dekorglassu. Znają się doskonale ze wspólnych treningów w Działdowie i Gdańsku, zarówno przed meczami LOTTO Superligi, jak i Ligi Mistrzów.

W bezpośrednim spotkaniu Polak poniósł porażkę z Duńczykiem 1:3 (-6, -6, 7, -6).

W grze pojedynczej brązowe krążki dla Jakuba Dyjasa i Rumuna Andrei Istrate, a w finale Jonathan Groth i Austriak Andreas Levenko.