You are currently viewing Puchar Europy: W środowy wieczór pierwszy mecz Polski Cukier Gwiazdy

Puchar Europy: W środowy wieczór pierwszy mecz Polski Cukier Gwiazdy

Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów powalczą w dwumeczach III rundy o awans do ćwierćfinału Pucharu Europy. Już w środę, 8 listopada pierwsze spotkanie rozegra Gwiazda.

O g. 20:00 w hiszpańskim L´Escala zdobywcy Pucharu i Superpucharu Polski zagrają z CER Robin Hat Prisco. Ciekawostką jest fakt, że w tym zespole 2 mecze rozegrał niedawno Artur Grela, już 6 sezon występujący w barwach Gwiazdy. W składzie bydgoskiej drużyny są także Vladislav Ursu i Leonardo Mutti.

– Liczę na korzystny wynik w Katalonii. W bardzo dobrej formie jest Vladislav Ursu i wierzę, że jeśli zagra na poziomie, do jakiego nas przyzwyczaił, to powinien być poza zasięgiem dla rywali – mówi Zbigniew Leszczyński, prezes klubu Polski Cukier Gwiazda.

Ważne, aby nasi pozostali zawodnicy dołożyli punkt na wagę zwycięstwa. Leo Mutti pokonał niedawno Tomasa Konecnego i mocno się podbudował, a Artur Grela miał same zwycięstwa w turnieju w Rumunii. Poza tym Artur dobrze zna drużynę z L’Escali – dodał.

Rewanż w Bydgoszczy odbędzie się 19 listopada.

– Będziemy mieli 10 dni na podjęcie decyzji, w jakim składzie zagramy. Zobaczymy jak ułoży się pierwsze spotkanie. Gotowy do gry jest m.in. Japończyk Taku Takakiwa – stwierdził Zbigniew Leszczyński.

Natomiast Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów zagra z czeskim TTC Ostrava 2016 w dniach 12 listopada na wyjeździe i 18 listopada u siebie.

Plan gier III rundy:

08.11 / 19.11 CER Robin Hat Prisco L´Escala (Hiszpania) – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz

12.11 / 18.11 TTC Ostrava 2016 (Czechy) – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.