You are currently viewing Wielki mecz w Bydgoszczy! Jang Woojin przeciwko Quadriemu Arunie

Wielki mecz w Bydgoszczy! Jang Woojin przeciwko Quadriemu Arunie

10 rakieta świata Jang Woojin przeciwko 16 rakiecie świata Quadriemu Arunie – taki hit mogą obejrzeć we wtorek (14 listopada) kibice w meczu Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Oxynet Jarosław w LOTTO Superlidze.

Koreańczyk Jang Woojin, 2-krotny z rzędu Wicemistrz Świata w deblu, zadebiutuje w zespole prowadzonym przez Zbigniewa Leszczyńskiego.

Wcześniej w tym sezonie wystąpił Wicemistrz Świata z 2021 roku Szwed Truls Moregard. Teraz w składzie pojawi się inny znakomity zawodnik Jang Woojin.

Zbigniew Leszczyński: Od wtorku do piątku rozegramy 3 spotkania, a w szerokim składzie są Jang Woojin, Vladislav Ursu, Leonardo Mutti, Artur Grela. Wiele osób twierdziło, że w sezonie olimpijskim nie uda się zadebiutować w naszej drużynie takim gwiazdom tenisa stołowego, jak Truls Moregard czy Jang Woojin. Tymczasem Szwed już grał i zapowiedział, że jeszcze się pojawi w tym roku, zaś jutro wystąpi po raz pierwszy Jang Woojin. Pewnie, że marzeniem byłby skład z Moregardem i Jangiem, ale wtedy poszkodowany byłby wygrywający wszystkie pojedynki Ursu.

Polski Cukier Gwiazda zajmuje 6 miejsce z dorobkiem 10 punktów, mając na koncie 3 zwycięstwa i 2 porażki.

Poza falstartem w Bytomiu, z pozostałych spotkań jestem zadowolony. Blisko wygranej byliśmy także w Grodzisku Mazowieckim. Truls wysoko prowadził i miał kilka piłek meczowych z Miłoszem Redzimskim. Zabrakło szczęścia i konsekwencji. Pokazaliśmy jednak, że jesteśmy bardzo silną drużyną, którą stać na walkę o najwyższe cele. I zapewne wiele ekip nas się obawia.

W najbliższych dniach Pana zespół spotka się z rywalami z Jarosławia, Działdowa i Białegostoku.

Marzeniem są oczywiście 3 wygrane we własnej hali i przynajmniej 8 punktów do superligowej tabeli. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to będzie trudne zadanie, bo przeciwnicy też chcą zwyciężać.

Oxynet Jarosław również awizował bardzo silny skład.

– W Bydgoszczy zagrają Nigeryjczyk z portugalskim paszportem Quadri Aruna, Chorwat Andrej Gacina i Alan Kulczycki – mówi Kamil Dziukiewicz, menedżer klubu z Podkarpacia.

Oxynet zgromadził 7 pkt, triumfował w 2 z 6 spotkań. W piątek, 17 listopada zagra u siebie z KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.