You are currently viewing Groth i Konishi zapewnili Dekorglassowi wygraną w Lidze Mistrzów

Groth i Konishi zapewnili Dekorglassowi wygraną w Lidze Mistrzów

Wicemistrz LOTTO Superligi Dekorglass Działdowo wygrał w Lidze Mistrzów 3:1 z GdV Hennebont we Francji i przybliżył się do ćwierćfinału Pucharu Europy. Z tej grupy awans do Final Four już zapewnił sobie austriacki SolexConsult TT Wiener Neustadt.

Na piątkowe spotkanie Dekorglass udał się bez kontuzjowanego Jakuba Dyjasa i Chińczyka Zhou Yu. Pierwszoplanową postacią w zespole trenera Michała Dziubańskiego był Duńczyk Jonathan Groth, który nie stracił ani jednego seta w meczach z Takumi Matsushitą i Vladimirem Sidorenko.

GdV Hennebont innym składem gra w lidze francuskiej, a zupełnie innym w Lidze Mistrzów. Dzisiaj nie wystąpił m.in. Szwed Kristian Karlsson, aktualnie uczestniczący w Pucharze Świata Drużyn Mieszanych w chińskim Chengdu.

Dekorglass wykorzystał swoją szansę i triumfował we Francji 3:1, czyli za 3 punkty. Punkty zdobył też Japończyk chińskiego pochodzenia Kaii Konishi.

W zespole z Działdowa wystąpił także Patryk Lewandowski.

Dekorglass jest blisko ćwierćfnału LM, w którym mógłby trafić na Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz lub Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

17 grudnia okaże się, czy do tych klubów dołączy Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Lider LOTTO Superligi tego dnia zagra o Final Four w Niemczech z TTC Neu-Ulm (grupa B).

Wynik Ligi Mistrzów – grupa C

GdV Hennebont – Dekorglass Działdowo 1:3

Vladimir Sidorenko – Patryk Lewandowski 3:0 (11:8, 11:8, 11:7)
Takumi Matsushita – Jonathan Groth 0:3 (3:11, 8:11, 6:11)
Alexander Gillen – Kaii Konishi 0:3 (3:11, 11:13, 4:11)
Vladimir Sidorenko – Jonathan Groth 0:3 (9:11, 8:11, 5:11)
Rewanż 19 grudnia