You are currently viewing Najważniejszy mecz w 15-letni historii gier Dartomu Bogorii w Lidze Mistrzów

Najważniejszy mecz w 15-letni historii gier Dartomu Bogorii w Lidze Mistrzów

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki jest ambasadorem polskiego, męskiego klubowego tenisa stołowego w europejskich pucharach. Od 15 lat rywalizuje w Lidze Mistrzów, docierając kilkakrotnie do ćwierćfinału. 17 grudnia w Niemczech rozegra najważniejszy mecz – z TTC Neu-Ulm, a jego stawką Final 4.

W LOTTO Superlidze nie ma zespołu od tak dawna regularnie występującego w Champions League. W tych prestiżowych walczyły także Dekorglass Działdowo (ostatnie spotkanie tego sezonu rozegra 19 grudnia), a także kluby z Grudziądza, Gdańska i Torunia, jak również niedawno zadebiutowały zespoły z Bydgoszczy i Suchedniowa.

W swojej hali, wypełnionej kibicami po brzegi, Dartom Bogoria miał piłkę meczową. Nie udało się wygrać 3:0, a to niemiecka ekipa ostatecznie triumfowała 3:2, chociaż wcześniej m.in. Miłosz Redzimski pokonał Dimitrija Ovtcharova 3:2 i 6-5.

Czy Dartomowi Bogorii uda się awansować do turnieju finałowego Ligi Mistrzów w Saarbrucken (30-31 marca 2024). Przekonamy się już w niedzielę.

Obecnie 3 podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego występuje w WTT Feeder w Biella. W 1 rundzie Grek Panagiotis Gionis wygrał z Portorykańczykiem Angelem Naranjo 3:0, a porażki ponieśli Miłosz Redzimski z Ukraińcem Jaroslavem Zhmudenką 1:3 oraz Japończyk Jin Takuya z Luksemburczykiem Luką Mladenoviciem 2:3.

W poprzednim sezonie z TTC Neu-Ulm walczył Dekorglass Działdowo. U siebie przegrał 1:3, zaś w rewanżu 2:3. To wtedy Jakub Dyjas ograł zarówno Trulsa Moregarda, jak i Tomokazu Harimoto.

Dekorglass we wtorek (19.12) spotka się w LM z francuskim GV Hennebont TT.