You are currently viewing Palmiarnia znów wystąpi w roli gospodarza w Wieliczce

Palmiarnia znów wystąpi w roli gospodarza w Wieliczce

To już staje się tradycją… W czwartek, 21 grudnia Palmiarnia Zielona Góra po raz kolejny zagra jako gospodarz w Wieliczce koło Krakowa. Tym razem rywalem będzie Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Początek spotkania o g. 18:00.

Niemal równo rok wcześniej (22.12.2022), w małopolskiej Wieliczce Palmiarnia wygrała 3:2 z Mistrzem Polski Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, występującym w krajowym, młodym składzie. Podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka awansowali wtedy na 5 miejsce, ale ostatecznie nie awansowali do Grupy Mistrzowskiej.

Zielonogórzanie mogli zwyciężyć w Wieliczce nawet 3:0, jednak „pomiędzy” wygranymi Japończyka Taisei Matsushity i Mateusza Zalewskiego, szansy nie wykorzystał Kamil Nalepa. W pierwszym secie ograł Miłosza Redzimskiego 11:7, a w drugim i trzecim prowadził po 10:8. Przegrał 1:3.

W przeszłości drużyna ZKS Palmarnia kilka razy rozgrywała mecze w roli gospodarza w Wieliczce, m.in. w kwietniu 2018 roku, kiedy derbowym rywalem była Warta Kostrzyn nad Odrą. Faworyt wygrał 3:0, a punkty zdobyli Japończyk Taku Takakiwa, legenda polskiego tenisa stołowego Lucjan Błaszczyk oraz słynny Szwed Joergen Persson.

Czwartkowe spotkanie, w ramach ostatniej 11 kolejki sezonu zasadniczego, poprzedzi zmagania klubów z Zielonej Góry i Suchedniowa w Grupie Spadkowej LOTTO Superligi.

To będzie też szczególny mecz dla Daniela Bąka, który w Drzonkowie spędził 13 lat, w tym 5 sezonów w superlidze. Na co dzień mieszka i trenuje w Gdowie koło Wieliczki, gdzie prowadzi klub Gryf.